مرسدس S کلاس 2020، خودران تر از همیشه!

تاریخ: 01 بهمن 1396

تکنولوژی سواری خودکار در حال تبدیل شدن به یک فاکتور کلیدی در کلاس خودروهای لوکس بوده و آئودی با معرفی نسل جدید سدان پرچم‌دار A8 که دارای سیستم رانندگی خودکار سطح 3 می‌باشد گوی سبقت را از رقبا ربوده است.
مرسدس یکی از اولین خودروسازانی بوده که تکنولوژی سواری نیمه‌خودکار را معرفی کرده زیرا سیستم کروز کنترل تطبیقی این کمپانی بیش از یک دهه است که در بازار حضور دارد. به عنوان نتیجه مرسدس دست روی دست نمی‌گذارد تا آئودی از پیشرو بودن خود در این کلاس لذت ببرد.
مدیر تحقیق و توسعه مرسدس در گفت‌وگو با اتوگاید به این نکته اشاره کرده است:
هدف ما در سه سال آینده داشتن اولین تکنولوژی خودران سطح 4 و 5 به‌صورت تجاری است. پیش از رسیدن به این هدف ما در سال 2020 اولین خودروی خود با تکنولوژی خودران سطح 3 را معرفی خواهیم کرد و شما به وضوح خواهید توانست کمی از تجربه رانندگی خودکار را لمس کنید.
سیستم سطح 3 در مرسدس S کلاس معرفی خواهد شد و مدیر تحقیق و توسعه شرکت گفته که این یک گزینه قابل‌اعتنا برای خریداران سدان پرچم‌دار خواهد بود. هنوز سخنی درباره هزینه این سیستم به میان نیامده اما Källenius گفته این تکنولوژی قیمت مشابهی با دیگر آپشن های S کلاس خواهد داشت. این موضوع کمی مبهم است اما پکیج کمک راننده در سدان S560 هزینه 2250 دلاری داشته و شامل تجهیزاتی چون دستیار فرمان فعال، دستیار حفظ خودرو بین خطوط و دستیار ترمز فعال با عملکرد ترافیکی است.
موسسه بین‌المللی SAE سیستم خودران سطح 3 را به عنوان اتوماسیون مشروط تعریف کرده و می‌گوید خودرو باید بتواند تمامی جنبه‌های رانندگی دینامیک را انجام دهد اما راننده باید در مواقع ضروری کنترل را به دست گیرد.
مرسدس همچنین در حال کار بر روی سیستم سطح 4 و 5 نیز بوده اما Källenius قبلاً گفته که این سیستم‌ها در ابتدا برای بازار تاکسی توسعه خواهد یافت زیرا در این زمان گران‌تر بوده و احتمالاً چند ده هزار دلار هزینه خواهد برد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *