مرسدس S63 کوپه برابوس، موشک زمین به زمین گران!

مرسدس بنز ماه سپتامبر از نسخه‌های به‌روز شده S63 و S65 کوپه و کابریو رونمایی کرد. این خودروها دارای پیشرانه‌های کاراتر و استایل ظاهری بهبود یافته هستند.
از جمله تغییرات ظاهری این خودروها می‌توان به استفاده از جلوپنجره پانامریکانای مرسدس، چراغ‌های عقب OLED استاندارد و رینگ‌های جدید اشاره کرد. البته بزرگ‌ترین تغییر این دو خودرو حذف پیشرانه 5.5 لیتری قدیمی و استفاده از نسخه 8 سیلندر 4 لیتری بای توربویی بود که قدرت 612 اسب بخاری و گشتاور 900 نیوتون متری داشت.

خب این تغییرات خوب به نظر می‌رسند این‌طور نیست؟ قطعاً همین‌طور است؛ و با برچسب قیمت حدود 128 هزار یورو در آلمان قیمت خودرو نیز بالاست. البته اگر بخواهید خودروی شما از زیر دست تیونری همچون برابوس رد شود باید بیش از این‌ها بپردازید.

مرسدس S63 کوپه ارتقا یافته توسط برابوس قیمت 337824 یورویی داشته و همین قیمت باعث شده نسخه استاندارد در برابر آن خودرویی ارزان‌قیمت به نظر آید. برابوس مورد بحث قدرت 800 اسب بخاری و گشتاور 1000 نیوتون متری دارد. این قدرت عظیم به لطف کیت قدرت B40S برابوس به دست آمده و شامل دو توربوی جدید و واحد کنترل پیشرانه PowerXtra می‌باشد.
شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت این خودرو 3.1 ثانیه بوده که 0.4 ثانیه سریع‌تر از مدل استاندارد می‌باشد. خودروی تیون شده توسط برابوس می‌تواند به سقف سرعت 300 کیلومتر در ساعت دست یابد.

از دیگر ویژگی‌های منحصربه‌فرد S63 کوپه برابوس می‌توان به اگزوز سفارشی، اسپلیتر براق، رکاب‌های متفاوت، دیفیوزر، رکاب و اسپویلر عقب، لوگوی نورانی جلوپنجره، ترمزهای مخصوص، رینگ‌های 21 اینچی مونوبلاک و مدول سیستم تعلیق متفاوت اشاره کرد.

داخل کابین این خودروی تیون شده شاهد تریم چرم مرغوب، صندلی‌های تهویه دار، کف‌پوش‌ها و غربیلک فرمان سفارشی، رکاب‌های داخلی نورانی، پارس تیونینگ‌های خاص با مارک برابوس و… خواهیم بود. همه‌ی سطوح از چرم پوشانده‌اند که البته برای خودرویی با این قیمت طبیعی به نظر می‌رسد.

تنها مشکل این خودرو فقط قیمت آن است. بله قطعاً خودروی تیون شده توسط برابوس بسیار خوب و شدیداً قدرتمند است اما آیا ارزش دارد که برای خرید این نسخه حدود 230 هزار دلار بیشتر از S63 استاندارد که خود نیز بسیار تواناست پرداخت کنید؟

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *