مشخصات نسل جدید آئودی S8 2019

پیش از این تصاویر جاسوسی متعددی از آئودی S8 2019 منتشر شده است. این خودرو به منظور انجام تست‌های گوناگون چندین بار روانه پیست مشهور نوربرگ رینگ شده بود و هم‌اکنون اطلاعات بیشتری از آن به بیرون درز کرده است.
این نسخه پرفورمنس که تقریباً از نظر ظاهری مشابه نسخه استاندارد است دارای برخی شاخصه‌های متفاوت بوده و نشان می‌دهد که با یک سدان لوکس عادی طرف نیستید. واضح‌ترین تغییرات اعمال شده در بخش عقب هستند جایی که چهار خروجی اگزوز به همراه سپر جدید تفاوت‌هایی را نشان می‌دهند. نگاهی دقیق‌تر هم نشان می‌دهد دیفیوزر بکار رفته خاص S8 2019 می‌باشد.
در پروفایل جانبی از رکاب‌های متفاوت و رینگ‌های آلیاژی ویژه استفاده شده است. مهندسان آئودی همچنین سیستم ترمز کاراتر با کالیپرهای خاکستری را که نوشته آئودی اسپورت را به همراه دارند روی این خودرو نصب کرده‌اند.
هنوز مشخص نیست که آیا سپر بکار رفته روی نسخه‌های تست شده در مدل نهایی هم حاضر خواهد بود یا خیر زیرا این سپر کمی اسپورت تر از نسخه استاندارد A8 می‌باشد. البته شاید سپر یاد شده یک قطعه موقتی باشد زیرا به نظر می‌رسد مشابه سپری است که در پکیج اسپورت A8 استاندارد هم عرضه می‌شود.
عکاسان نتوانسته‌اند تصویری از کابین این خودرو بگیرند اما احتمال ایجاد تغییرات زیاد در آن وجود ندارد. البته انتظار داریم برخی شاخصه‌های خاص همچون فرمان اسپورت، تریم ویژه و نشان‌های S8 در کابین نصب شوند.
احتمالاً نیروبخش این سدان لوکس و اسپورت پیشرانه 8 سیلندر 4 لیتری توئین توربویی خواهد بود که قدرت 550 اسب بخاری و گشتاور 767 نیوتون متری را در پورشه پانامرا توربو ایجاد می‌کند. البته این پیشرانه در S8 قدرت حدود 530 اسبی خواهد داشت.
اگر اخبار پیشین صحت داشته باشند این پیشرانه جدید باعث کاهش وزن حدود 100 کیلویی خواهد شد که به لطف استفاده از ساختار آلومینیومی میسر شده است. نسل جدید آئودی s8 شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت زیر 4 ثانیه داشته و حداکثر سرعت آن به 297 کیلومتر در ساعت خواهد رسید.
نهایتاً باید منتظر مدل قوی‌تر S8 پلاس باشیم که از قوای محرکه پورشه پانامرا توربو S E-Hybrid سود خواهد برد. اگر این موضوع رخ دهد قاعدتاً باید با یک هیولای 630 اسبی طرف باشیم.
انتظار می‌رود آئودی S8 2019 اواخر سال جاری معرفی شود.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *