معرفی احتمالی ولوو V60 جدید در نمایشگاه ژنو

تاریخ: 09 بهمن 1396

نسل جدید ولوو V60 ظاهراً در نمایشگاه خودروی ژنو 2018 معرفی خواهد شد. نسل فعلی این خودرو حدود 8 سال است که در بازار حضور دارد.
رندر نسل جدید ولوو V60اتوکار می‌گوید این استیشن لوکس سوئدی در بحث طراحی از برادر بزرگ‌تر خود یعنی V90 الهام خواهد گرفت و از همان پلتفرم SPA بکار رفته در محصولات بزرگ ولوو سود خواهد برد.
تست‌های توسعه‌ای این خودرو پیش از این شروع شده و احتمالاً پیشرانه‌های بکار رفته در آن با مدل XC60 مشترک خواهند بود. باور بر این است طیف پیشرانه‌های V60 جدید در زمان عرضه حداقل شامل دو نسخه 4 سیلندر 2 لیتری دیزلی و حداقل یک پیشرانه بنزینی خواهد بود.
همچنین احتمال تولید نسخه هیبریدی کوچکی نیز وجود دارد که این نوع قوای محرکه می‌تواند از پیشرانه 3 سیلندر 1.5 لیتری با یک واحد الکتریکی و یک مجموعه باتری تشکیل شود. در بالاترین سطح V60 نسخه T8 پلاگین هیبریدی با قدرت حدود 400 اسب بخار قرار خواهد گرفت و به جنگ خودروهایی همچون آئودی S4 و مرسدس-ای ام جی C43 خواهد رفت.
خریداران قادر خواهند بود از بین سه نسخه مومنتوم، اینسکریپشن و R دیزاین پرو یکی را انتخاب کنند. همچنین لیست تجهیزات این خودرو نیز یادآور مدل XC60 می‌باشد.
چند ماه پس از معرفی این استیشن جدید ولوو از سدان چهار درب S60 نیز رونمایی خواهد کرد. هر دو محصول جدید این کمپانی سوئدی احتمالاً از اواخر سال جاری یا اوایل سال 2019 میلادی به بازار عرضه خواهند شد.
نسل فعلی ولوو V60

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *