معرفی اولین خودروی مجهز به شارژ القایی بی‌سیم

تاریخ: 09 خرداد 1397

خودروهای الکتریکی شده روز به روز در بین مردم جا باز کرده و جایگزین‌های بالقوه‌ای برای خودروهای مجهز به پیشرانه‌های احتراق داخلی محسوب می‌شود. ب‌ام‌و نیز با معرفی سیستم شارژ بی‌سیم قدم‌های بزرگی برای تحقق این امر برداشته است.
سیستم شارژ بی‌سیم که در ابتدا برای مدل پلاگین هیبریدی 530e iPerformance تدارک دیده شده کاملاً جالب بوده و تنها کافی است خودروی خود را روی شارژر پارک کرده و خود سیستم کارهای شارژ را انجام می‌دهد. این سیستم کاملاً مشابه پد شارژ بی‌سیم برای گوشی یا مسواک برقی عمل کرده اما واضح است که مقیاس بزرگ‌تری دارد.
سیستم مورد بحث شامل یک پد زمینی بزرگ و همچنین پدهای خودرویی نصب شده در کناره‌های خودرو می‌باشد. این دو وسیله میدان مغناطیسی در فاصله حدود 8 سانتی‌متر ایجاد کرده و شارژ باتری با شارژر 3.2 کیلوواتی تنها در سه و نیم ساعت صورت می‌گیرد. هیچ کابلی موردنیاز نبوده و حتی دکمه‌ای برای فشار دادن وجود ندارد.
تولید این سیستم در ماه جولای کلید می‌خورد. گزینه شارژ بی‌سیم ابتدا در آلمان و برای خریدهای لیزینگی ارائه می‌شود اما به زودی در آمریکا، بریتانیا، ژاپن و چین نیز عرضه خواهد شد؛ و البته در آینده نزدیک نیز محصولات بیشتری به این تکنولوژی مجهز خواهند شد.
BMW می‌گوید این خودرو اولین محصول کارخانه‌ای مجهز شده به سیستم شارژ القایی است. این کمپانی همچنین شارژرهای سریعی را برای جوینت ونچر Ionity (به همراه دایملر، فولکس و فورد) طراحی کرده است.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *