معرفی اولین خودروی پرنده تولیدی در ژنو 2018

شرکت سازنده خودروی پرنده Pal-V از اولین مدل تولیدی خود در نمایشگاه خودروی ژنو 2018 پرده‌برداری خواهد کرد. این وسیله جدید که لیبرتی خوانده می‌شود بنا به گفته شرکت هلندی-انگلیسی سازنده انقلابی تاریخی در زمینه خودروهای پرنده محسوب می‌شود.
اگر فکر می‌کنید که چنین خودرویی یک محصول آینده‌نگرانه و متعلق به فیلم‌های علمی تخیلی است شاید کمی ناامید شوید. به منظور تبدیل این خودروی سه چرخ به نمونه‌ای پرنده باید با دست به زحمت بیفتید! البته زحمت زیادی لازم نیست زیرا دگرگونی آن تنها 5 تا 10 دقیقه طول می‌کشد اما انتظار نداشته باشید که با فشردن یک دکمه خودروی شما پرواز کند!
این خودرو (برای ساده‌سازی آن را خودرو می‌نامیم) از یک جفت پیشرانه هواپیمایی روتاکس استفاده کرده و به منظور هماهنگی با قوانین جاده‌ای و هوایی اروپا و آمریکا طراحی شده است. جدای از این‌ها هنوز جزئیات دیگری منتشر نشده اما از آنجایی که چند هفته به آغاز نمایشگاه ژنو باقی مانده بنابراین به زودی اطلاعات جدید را خدمت شما عزیزان تقدیم خواهیم کرد.

مدیرعامل Pal-V می‌گوید:
مدل تولیدی لحظه تبدیل رویا به واقعیت است. تمامی تأییدیه‌های لازم برای تجاری‌سازی این وسیله اخذ شده است. در این لحظه است که پیشروها از خیال‌بافان جدا می‌شوند.

پیروی تست‌های بیشتر و تأییدیه نهایی، انتظار می‌رود این خودرو سال آینده آماده فروش شود. توسعه این وسیله کاملاً زمان‌بر بوده و نمونه مفهومی آن اولین بار در سال 2008 به نمایش گذاشته شده و اولین تست پروازش را نیز در سال 2011 آغاز کرده است.

نسخه پایه Pal-V لیبرتی بهایی حدود 280 هزار پوندی خواهد داشت و قیمت نسخه سفارشی آن فراتر از 420 هزار پوند خواهد بود. برای پیش‌خرید این خودرو کمتر از 2 هزار پوند لازم است.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *