معرفی اولین کراس اوور تاریخ برند داتسون

داتسون اولین کراس اوور خود با نام ساده کراس را معرفی کرد.
داتسون کراس که پیش از این با کانسپت Go-Cross پیش‌نمایش شده بود خودرویی با ظاهر خشن است که دارای پوشش‌های بدنه پلاستیکی و ارتفاع 200 میلی‌متری از سطح زمین می‌باشد. نمای جلوی خودرو تحت تسلط جلوپنجره شانه عسلی بوده و آن را چراغ‌های جلو ملقب به چشم عقاب و همچنین مه شکن‌های گیرا فرا گرفته‌اند.
طراحان همچنین عناصر فلزی، حفاظ زیر بدنه و رینگ‌های 15 اینچی آلیاژی را نیز در نظر گرفته‌اند. از دیگر ویژگی‌های قابل ذکر می‌توان ریل‌های سقف کرومی و خط شانه متمایز با دینامیک رو به عقب خودرو را برشمرد. طول/عرض/ارتفاع داتسون کراس به ترتیب برابر با 3995/1670/1560 میلی‌متر بوده و فاصله بین محورها نیز 2450 میلی‌متر می‌باشد.

کابین نیز نسبتاً پایه بوده اما رانندگان در آن شاهد غربیلک فرمان سه پره، تریم فیبر کربن و صندلی‌های مشکی با دوخت‌های نقره‌ای خواهند بود. دیگر شاخصه‌های برجسته کابین شامل سیستم اطلاعات سرگرمی و صندلی ردیف سوم کوچکی است که در صورت نیاز و در فواصل کوتاه قابل استفاده هستند.

نیروبخش داتسون کراس پیشرانه 1.2 لیتری بنزینی است که قدرت 78 اسب بخاری و گشتاور 104 نیوتون متری دارد. پیشرانه یاد شده می‌تواند به یک گیربکس دستی یا به‌صورت سفارشی به گیربکس CVT ایکس ترونیک متصل شود.
کراس ظاهراً دارای سیستم چهار چرخ محرک بوده و همچنین در آن ترمزهای ضد قفل، کنترل کشش، کنترل دینامیک خودرو و دیفرانسیل با لغزش محدود به چشم می‌خورند. این خودرو همچنین از چراغ‌های جلوی اتوماتیک و کیسه‌های هوای جلو سود می‌برد.

داتسون کراس از ماه مارس با قیمت 12208 دلاری در اندونزی عرضه خواهد شد.

[دانلود ویدئو]

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *