معرفی بزرگ‌ترین کلکسیون فولکس گلف در جهان

همه ما آرزو داریم که بتوانیم کلکسیون بزرگی از خودروهای مورد علاقه خود را جمع کرده و شبیه فردی همچون جی لنو باشیم اما یک کلکسیونر وجود دارد که تنها اقدام به جمع‌آوری یک خودرو کرده است: فولکس‌واگن گلف!
جوزف جوزا به حدی این خودروی آلمانی را دوست دارد که هم‌اکنون مالک 114 دستگاه گلف می‌باشد. این کلکسیون خاص شامل نسخه‌های نسل اول تا مدل‌های محدود و دست سازی همچون گلف G60 بوده است.
جوزا درباره شروع علاقه خود به فولکس گلف می‌گوید:
اصل اساسی من این است: گلف درست برای هر شرایطی. یادم می‌آید برای اولین بار در یک نمایشگاه عاشق اولین نسخه‌های این خودرو که دارای ترمزهای کاسه‌ای بود شدم.
از آن زمان بود که او اقدام به جمع‌آوری کلکسیون گلف خود نمود. جوزا ادامه می‌دهد:
من تنها باید در اینترنت جست‌وجو می‌کردم و به زودی خودروی فوق‌العاده‌ی دیگری را یافتم که بسیار مناسب بود. معمولاً هزینه حمل‌ونقل خودرو از قیمت خود خودرو بیشتر بود.
کلکسیون جوزا شامل همه‌چیز از خودروهای مسابقه‌ای گرفته تا نسخه‌های لوکس یکتا بوده و از مواردی همچون GTI های تیون شده تا اسب‌های کاری را دربرمی گیرد. البته در این کلکسیون می‌توانیم برخی از نادرترین و خاص‌ترین گلف‌های تاریخ را نیز ببینیم.
نمونه‌هایی همچون این گلف نسل اول پیش‌تولیدی که دارای درب‌های لغزشی در طرف راننده بوده و البته تنها به منظور نمایش در نمایشگاه‌های خودرویی 1974 تولید شده است.
این هم یکی از تنها 71 دستگاه گلف G60 لیمیتد تولیدی که توسط دپارتمان موتور اسپورت فولکس و با دست ساخته شده و دارای سیستم چهار چرخ محرک و قدرت پیشرانه 210 دستگاهی می‌باشد.
جوزف حتی مالک خودروی CitySTROMer 1981 است. این خودرو از قوای محرکه الکتریکی استفاده کرده و البته نیروی آن از طریق 12 باتری خودرو تأمین می‌شود.
و به عنوان یک کلکسیونی که همتای آن در دنیا وجود ندارد، گلف GTI نیز حضور پررنگی در این مکان داشته و مدل‌های کارخانه‌ای از دو نسل اول تا نسخه Oettinger GTI با قدرت 150 اسب بخاری و حتی نسخه یکی یک‌دانه‌ی GTI MK1 ساخته شده برای یک شیخ اهل کشورهای حاشیه خلیج‌فارس نیز در کلکسیون جوزف حضور دارند. مدل سفارشی ساخته شده برای شیخ دارای چرم ناپا، تریم چوب و تلفن درون خودرو است.
سعی شده خودروها تا حد ممکن دست نخورده باقی بمانند. جوزف جوزا می‌خواهد کلکسیونی با احساس واقعی داشته باشد. او خودش 114 گلف یاد شده را نگهداری می‌کند. بهترین نمونه این فلسفه وجود گلف میلیونی است که کارکرد 1 میلیون کیلومتری داشته و دقیقاً احساس و بویی را از یک خودرو با این میزان کارکرد انتظار دارید دارد.
جوزا برنامه‌هایی برای افتتاح موزه کلکسیون خود در بهار سال 2019 دارد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *