معرفی رسمی پژو 508 SW جدید، استیشن جذاب پاریسی

تاریخ: 16 خرداد 1397

پژو از نسخه استیشن نسل جدید 508 خود پرده برداشت. پژو 508 SW با طراحی شیک و جذاب خود در بازاری که بازیگران اندکی چون اوپل اینسیگنیا اسپرت تورر و اشکودا سوپرب استیت در آن حضور دارند، تازه‌نفس و جذاب می‌نماید.
طراحی نسخه SW پژو 508 از نوک تا ستون B مشابه با نسخه سدان است و پس از آن سقف با شیب مناسبی تا انتهای خودرو امتداد می‌یابد. در مجموع این خودرو 60 میلی‌متر ارتفاع کمتری نسبت ب سلف خود دارد و این نشان از چهره پویا و اسپرت تران نیز دارد.
خریداران خودروهای استیشن اغلب یک چیز را بیشتر از همه دوست دارند و آن ظرفیت قسمت بار خودرو است. اما پژو 508 استیشن با ظرفیت صندوق 530 لیتری نسبت به نسل قبلی 30 لیتر کاهش نشان می‌دهد و بدتر اینکه 130 لیتر نسبت به رقیب خود یعنی اشکودا سوپرب استیت کم‌ظرفیت‌تر است. این موضوع بدین دلیل بوده که پژو حجم قسمت پشتی را قربانی طراحی خارجی اسپرت خودرو نموده است.
در عوض صندلی‌های عقب به‌گونه‌ای تا می‌شوند تا بتوان نهایتاً به فضای باری 1780 لیتری دست یافت. بعلاوه همانند خودروی رده بالایی چون پاسات استیت، در قسمت بار این خودرو هم از ریل‌های آلومینیومی در قسمت کفی بار و شبکه‌های توری برای حفاظت از وسایل استفاده شده است.

درون کابین نسل جدید، کاکپیت دیجیتال مشهور پژو یعنی i-Cockpit، غربیلک کوچک و اسپرت فرمان، نمایشگرهای قرارگرفته بالاتر از فرمان، نمایشگر بزرگ کنسول مرکزی با دکمه‌های بزرگ همگی به‌گونه‌ای مینیمالیستی در ترکیب با چرم و الکانترا و چوب قرار گرفته‌اند تا فضایی دل‌نشین و مدرن را فراهم سازند. صندلی‌ها نیز با عملکرد برقی و ماساژ در دسترس‌اند.
برای پیشرانه 508 SW از میان دو موتور بنزینی و سه موتور دیزلی می‌توان دست به انتخاب زد. موتور 1.6 لیتری بنزینی PureTech با دو قدرت خروجی 178 اسب بخار و همچنین 222 اسب بخار قابل انتخاب است. موتورهای دیزلی 1.5 لیتری و 2 لیتری دیزلی هم قدرت‌های 127 تا 178 اسب بخار دارند. برای انتقال نیرو یک گیربکس شش سرعته برای نسخه دیزلی رده پایین در نظر گرفته شده در حالی که سایر مدل‌ها تنها با گیربکس 8 سرعته خودکار ارائه می‌شوند. قرار است سال آینده نسخه پلاگین هیبریدی این خودرو که می‌تواند شعاع حرکتی تمام الکتریکی 50 کیلومتری هم رونمایی شود.

پژو 508 SW با مجموعه ایمنی شامل کروز کنترل تطبیقی، دستیار حفظ خودرو بین خطوط و ویژگی‌های هشدار رانندگی ارائه می‌شود. برای نخستین بار نیز فناوری دید در شب night-vision در این سگمنت در این خودرو استفاده خواهد شد. تمامی مدل‌های این خودرو به صورت استاندارد با تکنولوژی ارتباطی ناوبری سه بعدی و اطلاعات ترافیکی TomTom و همچنین اندروید اتو و اپل کارپلی همراه خواهند بود.

رونمایی رسمی پژو 508 SW در نمایشگاه پاریس در ماه سپتامبر خواهد بود و فعلاً قیمتی برای آن اعلام نشده است. آغاز فروش این خودرو از ابتدای سال 2019 پیش‌بینی می‌شود.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *