معرفی موتورسیکلت خودران ب‌ام‌و

فکر می‌کنید خودروهای خودران شگفت‌انگیز هستند؟ خب حتی این خودروها هم نمی‌توانند با دست‌پخت ب‌ام‌و موتوراد رقابت کنند.
متخصصان این شرکت موتورسیکلت‌ساز از موتورسیکلت سفارشی R1200GS رونمایی کرده‌اند که می‌تواند بدون نیاز به سوارکار اقدام به بالانس و راندن خودش بکند.
این پروژه بیش از دو سال است که در دست توسعه بوده اما موضوع جالب اینکه موتورسیکلت یاد شده هرگز به عنوان یک سنگ بنای بالقوه برای موتورسیکلتی کاملاً خودران ساخته نشده است. بجای آن ب‌ام‌و موتوراد می‌گوید موتورسیکلت را به منظور بهبود ایمنی محصولات آینده‌ی خود طراحی کرده است.
این شرکت آلمانی می‌گوید موتورسیکلت‌های آینده قادر خواهند بود رفتار راننده روی موتورسیکلت را طبقه‌بندی کرده و پیش از آنکه خود سوارکار بداند شرایط خطرناک را تشخیص دهد. موتورسیکلت سپس می‌تواند به سوارکار هشدار داده و حتی از وقوع تصادف هم جلوگیری کند. ویژگی‌هایی همچون کروز کنترل تطبیقی و دستیار حفظ موتورسیکلت بین خطوط می‌تواند به لطف پروتوتایپ هایی همچون محصول ب‌ام‌و موتوراد در موتورسیکلت‌های جاده‌ای بکار روند.
ب‌ام‌و تنها موتورسیکلت‌سازی نیست که در سال‌های اخیر اقدام به ساخت محصولی خودران کرده است. در طول چند سال گذشته یاماها نیز اقدام به تولید بایکی کرده که خودش را می‌راند اما برخلاف ب‌ام‌و تنها روی بهبود ایمنی محصولات آینده تمرکز نکرده است. یاماها محصولی تولید کرده که می‌تواند یک دور پیست را سریع‌تر از والنتینو روسی اسطوره‌ای طی کند.
اگرچه برخی افراد از این می‌ترسند که تکنولوژی‌های خودران می‌توانند خودروهای کنونی را محو کنند اما انتظار می‌رود در چند دهه‌ی آینده موتورسیکلت‌ها همچنان به سوارکار متکی باشند.

[دانلود ویدئو]

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *