معرفی پیکاپ جدید سانگ‌یانگ رکستون اسپرت پیش از رونمایی در ژنو

سانگ‌یانگ قصد دارد به‌زودی پیکاپ کاملاً جدیدی را برای جایگزینی با مدل سالخوردهٔ اکتیون اسپرت راهی بازار کند. این پیکاپ جدید که رکستون اسپرت نام دارد، بر اساس نسل جدید اس‌یووی رکستون ساخته شده و در اصل نسخهٔ پیکاپ رکستون محسوب می‌شود. قرار است این پیکاپ جدید رسماً در نمایشگاه ژنو 2018 در ماه مارس رونمایی شود اما حالا پیش از رونمایی رسمی، سانگ‌یانگ یک تصویر از آن منتشر کرده است. رکستون اسپرت در خانه‌اش کرهٔ جنوبی با خودروهایی چون میتسوبیشی L200 و رنو آلاسکان به رقابت خواهد پرداخت.

همان‌طور که گفته شد، این پیکاپ بر اساس نسل جدید مدل رکستون ساخته شده و به همین دلیل در نمای جلویی کاملاً با برادر اس‌یووی خود یکسان است. سانگ‌یانگ فعلاً یک تصویر از این پیکاپ منتشر کرده که نمای جلویی آن‌را نشان می‌دهد اما چندی پیش تصاویر جاسوسی از رکستون اسپرت منتشر شد که در آن‌ها نمای عقبی خودرو هم مشخص است. بنابراین، در قسمت عقب رکستون اسپرت همانند اکثر پیکاپ‌ها شاهد نمای تقریباً ساده‌ای هستیم درحالی‌که فرم چراغ‌های آن تا حدودی به مدل تیوولی XLV شباهت دارد.

طبق گفتهٔ رسمی سانگ‌یانگ، این پیکاپ جدید در دو نسخهٔ 5 متری و 5.4 متری عرضه می‌شود که انتظار می‌رود قسمت بار نسخهٔ 5.4 متری به میزان 40 سانتیمتر کشیده‌تر از اکتیون اسپرت باشد. فعلاً اطلاعات دیگری از رکستون اسپرت در دست نیست اما ازآنجایی‌که این خودرو بر اساس مدل رکستون ساخته شده است، انتظار می‌رود در بازارهای اروپایی با یک پیشرانهٔ 2.2 لیتری دیزلی عرضه گردد. این موتور 178 اسب بخار قدرت و 420 نیوتن متر گشتاور دارد.

این پیکاپ کره‌ای به‌صورت استاندارد با یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی عرضه خواهد شد درحالی‌که یک گیربکس شش سرعتهٔ اتوماتیک آیسن و یک نمونهٔ هفت سرعتهٔ اتوماتیک ساخت مرسدس بنز نیز برای آن قابل سفارش خواهد بود. همچنین رکستون اسپرت در حالت استاندارد با انتقال قدرت دیفرانسیل عقب عرضه خواهد شد اما سیستم چهارچرخ محرک 4-Tronic و قفل دیفرانسیل هم برای آن قابل سفارش خواهد بود. علاوه بر این، هرچند رکستون اسپرت بر اساس اس‌یووی رکستون ساخته شده اما در تعلیق آن اصلاحاتی صورت گرفته است.

اس‌یووی رکستون هم‌اکنون علاوه بر پیشرانهٔ دیزلی مذکور، با یک موتور 2 لیتری بنزینی توربوشارژ هم به بازار عرضه می‌گردد که انتظار می‌رود این موتور برای رکستون اسپرت در بازارهای آسیایی ارائه گردد. برخی از آپشن‌های کلیدی و شناخته‌شدهٔ این پیکاپ جدید کره‌ای نیز شامل موارد چون چراغ‌های جلوی HID، دی‌لایت، رینگ‌های آلیاژی 20 اینچی، سیستم تهویهٔ اتوماتیک دو منطقه‌ای، غربیلک فرمان چرمی، پوشش چرمی داشبورد، صندلی‌های چرمی ناپا و تنظیم برقی صندلی راننده می‌شود.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *