معرفی کراس اوور فورد اِج 2019 نونوار شده!

فورد با ایجاد تغییراتی در بخش جلو و عقب و همچنین افزایش قدرت پیشرانه مدل پایه کراس اوور اِج 2019 این خودرو را وارد دوره جدیدی کرده است. در بالاترین رده تریم جدید ST قرار دارد که پیشرانه‌ای قوی‌تر و ظاهری جا افتاده‌تر باعث تمایز آن شده است.
اِج 2019 همچنان از پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری توربوی فورد استفاده می‌کند اما خروجی آن‌ هم‌اکنون به 250 اسب بخار می‌رسد که 5 واحد بیشتر از مدل سال قبل می‌باشد. یک پیشرانه 8 سرعته اتوماتیک این خودرو جایگزین نمونه 6 سرعته قبلی شده و فورد قول داده مصرف سوخت خودرو نیز بهبود یافته است. هم‌اکنون بجای اهرم تعویض دنده سنتی شاهد استفاده از اهرم چرخان هستیم.
ایمنی اِج 2019 نیز با وجود سیستم‌های کمک راننده استاندارد بیشتر بهبود یافته است. این سیستم‌ها شامل هشدار برخورد از جلو، دستیار پیشگیری از برخورد، پایش نقاط کور، دستیار حفظ خودرو بین خطوط و نوربالای خودکار می‌باشد.
اما ظاهر این کراس اوور نیز دستخوش تغییراتی شده است. میله‌های جلوپنجره تغییر یافته و چراغ‌های جلوی کاملاً LED به‌صورت استاندارد وجود دارند. کاپوت نیز خطوط جدیدی را پذیرفته و در بخش عقب نیز نواری مشکی زیر شیشه بکار رفته که از نظر بصری جالب توجه می‌باشد.
مشتریانی که به دنبال قدرت بیشتر هستند می‌توانند تریم ST پرفورمنس را انتخاب نمایند که برای اولین بار روی کراس اووری از این خودروساز بکار رفته است. همانند تریم اسپورت کنونی، نیروبخش اِج ST پیشرانه 6 سیلندر 2.7 لیتری توربو است که قدرت 335 اسبی و گشتاور 515 نیوتون متری دارد. گیربکس 8 سرعته در این تریم نیز جایگزین نمونه 6 سرعته قبلی شده و این نسخه به‌صورت استاندارد از سیستم چهار چرخ محرک سود می‌برد. سیستم تعلیق بازنگری شده با تنظیمات گیراتر تکمیل کننده تغییرات فنی هستند. همچنین به‌صورت سفارشی می‌توان ترمزهای ارتقا یافته را نیز دریافت نمود.
مدل ST برخی تغییرات نسبت به سایر مدل‌ها داشته که از جمله آن‌ها می‌توان به جلوپنجره تیره‌تر اشاره کرد. رکاب‌های جانبی کم ارتفاع‌تر و سپر عقب بازنگری شده با دو خروجی اگزوز نیز باعث تزریق روحیه اسپورت به این مدل می‌شوند. صندلی‌ها نیز دارای بالشتک‌های ضخیم‌تری هستند.

فورد هنوز قیمت اِج 2019 را اعلام نکرده است. انتظار داریم جزئیات بیشتر این خودرو در نمایشگاه دیترویت 2018 منتشر شوند.

[دانلود ویدئو]

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *