معرفی 15 خودروی بسیار کم ارتفاع!

همواره لیست‌های جالب و بعضاً عجیب‌وغریبی از خودروها در “پارس تیونینگ” منتشر شده است؛ اما این بار می‌خواهیم یکی از عجیب‌ترین‌ها را خدمت شما معرفی کنیم و آن‌هم کم ارتفاع‌ترین خودروهای دنیاست!
پس از ملاقات با کلودیو رودارو که یکی از شهروندان موناکو بوده و راننده یک پورشه 917K (ثبت شده به عنوان یک خودروی جاده‌ای) است چندین سؤال به ذهنمان رسید. وقتی‌که هنگام عبور از یک عوارضی یا پارکینگ نیاز به پرداخت پول باشد چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا رد شدن از زیر مانع غیرقانونی است؟
خب با تمامی این تفاسیر و سؤالات عجیب‌وغریب، شما را با 15 خودرویی که ارتفاع بسیار کمی از سطح زمین دارند آشنا می‌کنیم. با آن‌ها می‌توانید به سادگی از زیر موانع پارکینگ‌ها و عوارضی‌هایی که روز به روز گران‌تر می‌شوند عبور کرده و هزینه‌ای نپردازید!

آلفارومئو 33 استراداله

تنها 18 نسخه خیابانی از این خودروی مسابقه‌ای تولید شده است. 33 استراداله دارای یک پیشرانه 8 سیلندر اتمسفریک بوده و 230 اسب بخار قدرت دارد. بد نیست بدانید این پیشرانه تماماً توسط دست ساخته شده است.
جدای از نایاب بودن و ارزش بالای کلکسیونی، این آلفارومئوی ناب به خاطر ارتفاع 99 سانتی‌متری از سطح زمین در لیست ما حضور یافته است.

استون مارتین بولداگ

درباره استون مارتین بولداگ چه فکری می‌کنید؟ آیا درباره این پروتوتایپ شناختی دارید؟ خب باید گفت این خودرو در سال 1980 و تنها به تعداد 25 دستگاه تولید شده است. ارتفاع بولداگ بریتانیایی تنها 1 متر و 9 سانتی‌متر بوده است.

از این سوپرکار که یکی از نمادین‌ترین خودروهای دهه 70 میلادی است تنها 456 دستگاه ساخته شده است. M1 از یک پیشرانه 6 سیلندر 277 اسب بخاری استفاده کرده و بدنه آن که کار جیوجیارو است تنها 1 متر و 14 سانتی‌متر ارتفاع دارد.

کانسپت فراری 512 S Modulo

این نمونه پروتوتایپ که توسط پینین فارینا طراحی شده تنها 93 سانتی‌متر ارتفاع دارد؛ و البته باید بدانید زیر کاپوت آن یک پیشرانه 12 سیلندر فوق‌العاده با خروجی 550 اسب بخار آرمیده است.

آیا این یک پرنده است؟ هواپیماست؟ بتموبیل ساخت چین است؟ نه! بنا به گفته کتاب رکوردهای جهانی گینس، فلت موبیل در سال 2008 رکورد کم ارتفاع‌ترین خودروی دنیا را به خود اختصاص داد. این خودرو تنها 48 سانتی‌متر ارتفاع از سطح زمین داشته و بهترین موضوع اینکه در بخش عقب خود یک راکتور واقعی دارد!

اگر یک خودرو در کل دنیا وجود داشته باشد که به خاطر ارتفاع پایین شناخته شده آن فورد GT40 است. در واقع نام خودرو هم به ارتفاع 40 اینچی آن از سطح زمین (1 متر و 1 سانتی‌متر) اشاره دارد.
ورای نسخه‌های مسابقه‌ای مشهوری که 4 بار در لمانز قهرمان شده‌اند، برخی نسخه‌های جاده‌ای هم تولید شده است. تنها 31 نسخه از مدل مارک 1 تولید شده است.

لامبورگینی میورا

جدای از طراحی ویژه و افسانه‌ای، میورا به لطف ارتفاع 1 متر و 5 سانتی خود در این لیست حضور دارد. این امر باعث می‌شود با میورا بدون هیچ‌گونه دردسری از عوارضی‌ها و پارکینگ‌ها عبور کنید اما خب دسترسی به کابین این خودرو کمی سخت است.

لانچیا استراتوس زیرو کانسپت

اگرچه ما می‌توانیم استراتوس عادی را برای استفاده انتخاب کنیم اما ترجیح می‌دهیم این نسخه پروتوتایپ 1970 را برگزینیم. دلیل آن نیز ارتفاع 84 سانتی‌متر خودرو از سطح زمین است. شنیده‌ایم که این کانسپت توجه زیادی را به خود جلب کرده بود.

مک لارن F1 GTR Long Trail

مک لارن تنها سه نسخه استاندارد از این خودرو برای استفاده قانونی در جاده را تأیید کرده است.
جدای از ارزش فوق‌العاده بالای این سوپرکار، ارتفاع 1 متر و 20 سانتی‌متری F1 باعث می‌شود که در لیست ما نیز حضور داشته باشد. ارتفاع این سوپرکار بریتانیایی کمی بیشتر از ارتفاع دیگر خودروهای لیست است بنابراین هنگام عبور از عوارضی‌ها باید کمی بیشتر دقت کنید.

مرسدس بنز CLK GTR

نسخه خیابانی یکی از موفق‌ترین خودروهای فیا جی تی در اواخر دهه 90 میلادی دارای پیشرانه 12 سیلندر 7.3 لیتری مشابه با پاگانی زوندا است. این پیشرانه قدرت 730 اسب بخاری دارد.
تنها 26 دستگاه از CLK GTR تولید شد که از نوع کوپه و رودستر بودند و ارتفاع آن‌ها تنها به 1 متر و 16 سانتی‌متر می‌رسید.

نیسان نسخه خیابانی این خودرو را که در مسابقات 24 ساعته لمانز دهه 90 میلادی حضور داشت ساخته است. حاصل کار تولید نسخه خیابانی R390 بود که از پیشرانه 8 سیلندر 3.5 لیتری 560 اسب بخاری استفاده می‌کند. این خودرو هم‌اکنون در موزه نیسان ژاپن در حال استراحت بوده و ارتفاع 1 متر و 14 سانتی‌متری آن نیز باعث حضور در لیست شده است.

پورشه 550 اسپایدر

این خودروی اسپورت که برای مسابقه دادن توسعه یافته در سال 1953 و با پیشرانه 4 سیلندر 1.5 لیتری 110 اسبی عرضه شد. این اعداد در مقایسه با استانداردهای امروزی کوچک هستند اما خودرویی که تنها 550 کیلوگرم وزن و 98 سانتی‌متر ارتفاع داشته باشد توانایی‌های خوبی خواهد داشت نه؟

زمانی که درباره GT1 صحبت کنیم باید روی نسخه خیابانی که عمدتاً با نام Straßenversion شناخته می‌شود تمرکز داشته باشیم. تنها 25 دستگاه از این خودرو ساخته شده و همه آن دارای پیشرانه بای توربوی 544 اسبی بوده‌اند.
این خودرو تنها 1 متر و 14 سانتی‌متر ارتفاع داشته و بنابراین به سادگی می‌توانید از پرداخت عوارضی معاف شوید!

دلیل ساخت این لیست خود پورشه 917K بود. تمامی اصلاحات لازم در این خودرو صورت گرفته تا به‌صورت قانونی بتواند در جاده‌های عمومی تردد کند.
به‌طور خلاصه باید گفت این خودروی مسابقه‌ای اصیل از پیشرانه 12 سیلندر 4.9 لیتری 630 اسب بخاری استفاده کرده و تنها 940 میلی‌متر از سطح زمین فاصله دارد.

رنو اسپورت اسپایدر

ای رودستر جالب که توسط رنو اسپورت ساخته شده در سال 1996 عرضه شد. بله این خودرو برای برندی همچون رنو زیاد از حد عجیب بوده اما در آن رنو را با پروژه‌های دیوانه‌وارش می‌شناختند. کانسپت Espace F1 را به یاد می‌آورید؟
اسپایدر رنو 1 متر و 25 سانتی‌متر ارتفاع داشت و از پیشرانه 2 لیتری 150 اسب بخاری استفاده می‌کرد.

ایمن سفر کنید!

اگرچه ما در اینجا شما را با خودروهای بسیار کم ارتفاع آشنا کردیم و البته به خوبی می‌دانیم که افزایش مبلغ عوارضی‌ها فشار دیگری بر خانوارها و رانندگانی که همه‌روزه در بزرگراه‌ها تردد می‌کنند وارد می‌کند اما توصیه می‌کنیم با رعایت کامل قوانین و پرداخت به موقع مالیات و عوارض خود جامعه بهتری را بسازید…

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *