معنی و تلفظ نام گیربکس PDK پورشه را یاد بگیریم!

تاریخ: 04 بهمن 1396

چندی است که پورشه در حال انتشار ویدئوهای جذاب به منظور پاسخ دادن به برخی از جالب‌ترین سؤالات مربوط به این برند می‌باشد. تا به اینجا می‌دانیم که نام کمپانی پورشه از کجا آمده و البته ریشه نام 911 از کجاست. هم‌اکنون به بحث تلفظ نام‌ها رسیده‌ایم! خب اکنون می‌فهمیم که چرا مردم بجای Porsche Doppelkupplungsgetriebe از عبارت مخفف PDK استفاده می‌کنند!
پورشه عبارت Porsche Doppelkupplungsgetriebe را یکی از پیچیده‌ترین عبارات آلمانی دانسته و البته از گفتن آن نیز هیچ ابایی ندارد! ترجمه دقیق این عبارت گیربکس دوکلاچه پورشه می‌باشد. حتی در ویدئویی که پورشه منتشر کرده نیز عبارت یاد شده بسیار سریع تلفظ شده و حتی نمی‌توان به‌صورت صحیح تلفظ آن را متوجه شد!

علاوه بر چگونگی تلفظ عبارت گیربکس دوکلاچه پورشه، این خودروساز آلمانی همچنین کمی از تاریخچه آن را نیز به ما نشان داده است. این گیربکس برای اولین بار در دهه 60 میلادی پدیدار شد، درست زمانی که پورشه می‌خواست در موتور اسپورت حضور یابد و آزمایش‌های خود را انجام می‌داد. سپس در دهه 80 میلادی، گیربکس PDK پورشه روی مدل‌های مسابقه‌ای 956 گروه C بکار رفت. البته درحالی‌که این گیربکس مراحل تست خود برای عملکرد بهتر در قرن جدید را پشت سر می‌گذاشت، گیربکس PDK آلمانی‌ها در اوایل قرن 21 روی مدل 911 نسل 997 معرفی شد.
گیربکس‌های دوکلاچه دیگری قبل از PDK وجود داشتند اما پورشه سریعاً از نظر دوام و میزان اطمینان گوی سبقت را از دیگران ربود. شاید این همه سالی که صرف بهبود این تکنولوژی شد جواب خود را داد.
اگر می‌خواهید در جمع دوستان خودرویی خود خفن جلوه کنید (!)، چند دقیقه‌ای را صرف تلفظ عبارت Porsche Doppelkupplungsgetriebe نمایید! البته انتخاب دست شماست: آن را گیربکس PDK یا همان گیربکس دوکلاچه پورشه هم می‌توانید بنامید!

[دانلود ویدئو]

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *