مقایسه سیستم کواتروی آئودی با xDrive ب‌ام‌و

خودروهای آلمانی از دیرباز رقابت سرسختانه‌ای با یکدیگر دارند و مقایسه سیستم‌های چهار چرخ محرک کواتروی آئودی با سیستم xDrive ب‌ام‌و همچون ریختن بنزین روی آتش می‌ماند! به نظر نمی‌رسد که این رقابت به این زودی‌ها پایان بپذیرد بلکه در آینده شاهد جذابیت سرشاخ شدن این غول‌های آلمانی خواهیم بود.
مردم همیشه دوست دارند بدانند کدام خودرو در برابر حریف خود پیروز می‌شود و البته مقایسه سیستم‌های چهار چرخ محرک آئودی با ب‌ام‌و یک نقطه شروع مناسب برای بحث ما محسوب می‌شود.
اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم، باید گفت هر دو سیستم در طول سال‌های گذشته ادعای پیروزی بر یکدیگر را داشته‌اند بنابراین همین الان به سادگی نمی‌توان گفت کدام‌یک برنده مطلق است هرچند باید قضاوت خود را بر پایه سریع‌تر بودن فرایند انتقال اطلاعات که باعث پاسخ‌های سریع‌تر می‌شود بنا نهیم.
Audi quattro with ultra technologyبا در نظر گرفتن این موضوع، تست صورت گرفته کاملاً جالب‌توجه است. از سه رولر به منظور شبیه‌سازی عدم کشش در دو یا سه چرخ خودروها استفاده شده و البته تست اکسل‌های عقب یا ترکیبی از اکسل‌های عقب یا جلو را نیز در نظر گرفته است.
در ابتدا دو خودرو باید بر عدم عملکرد اکسل عقب غلبه کنند که البته در این تست هر دو محصول به راحتی از پس کار برمی‌آیند. البته این تست رفته رفته سخت‌تر شده و یکی از دو خودرو دست بالاتر را می‌گیرد؛ اما سربازهای مورد بحث عبارت‌اند از ب‌ام‌و 530i xDrive و آئودی A6 TDI کواترو.
تماشای این ویدئوی جالب را از دست ندهید!

[دانلود ویدئو]

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *