منع تولید 553 خودرو در چین به دلیل مصرف سوخت بالا

چین درباره تلاش‌های خود برای کاهش آلایندگی کاملاً جدی است زیرا ظاهراً از خودروسازان مختلف خواسته تولید 533 خودروی سواری را تا اول ژانویه متوقف کنند.
بلومبرگ می‌گوید این دستور مدل‌هایی را تحت تأثیر خواهد داد که از عهده محدودیت‌های جدید مصرف سوخت چین بر‌نمی‌آیند و ظاهراً حتی خودروهایی از آئودی، شورولت و مرسدس بنز نیز که با شرکایی چینی آنها به صورت مشترک تولید می‌شود در لیست به چشم می‌خورند. درحالی‌که توقف تولید 553 خودرو زیاد به نظر می‌رسد اما مدیر انجمن خودروهای سواری چین می‌گوید این میزان خودرو در واقع درصد بسیار کمی از خودروهای سواری تولیدی در چین را شامل می‌شود.
این لیست توسط مرکز سرویس تکنولوژی خودروی چین تهیه شده و باید به این نکته اشاره کرد که برای اولین بار است که چنین لیست رسمی برای توقف تولید خودروها منتشر شده است. وانگ لیوشنگ می‌گوید چنین اسنادی در آینده بیشتر هم منتشر خواهد شد. او معتقد است این موضوع حرکتی ضروری برای اطمینان از توسعه سالم صنعت خودرو در آینده می‌باشد.
چین یکی از بزرگ‌ترین بازارها برای خودروهای الکتریکی بوده و در آینده تلاش خواهد داشت فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را ممنوع کند. البته این برنامه برخی مخالفت‌ها را برانگیخته که از جمله آن‌ها می‌توان به مدیرعامل جنرال موتورز اشاره کرد. ماری بارا گفته است:
ما دولت چین را به همکاری و کار با صنعت خودرو تشویق می‌کنیم تا با این کار مطمئن شویم که جذابیت و تقاضا برای خودروهای الکتریکی ایجاد می‌شود.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *