نام پورشه 911 از کجا آمده است؟!

انتخاب نام محصول جدید فرایندی واقعاً سخت برای خودروسازان بوده و تا زمانی که این نام اشاره‌ای به مکان یا چیز خاصی نداشته باشد شاید حس چندانی را از نظر مصرف‌کنندگان ایجاد نکند.
برای مثال 911، خودروی نمادین پورشه را در نظر بگیرید که طراحی ظاهری آن حاصل تکامل مدل اصلی متولد شده در سال 1963 می‌باشد.
با این وجود 911 نام اصلی نبود که پورشه بکار گرفته بود زیرا در ابتدا برنامه‌های این خودروساز فروش محصول اسپورت خود با نام 901 بوده است. البته آن‌ها به زودی نامه‌ای “دوستانه” از سوی پژو دریافت کردند. پژو در این نامه گفته بود که تمامی اعداد سه‌رقمی با یک صفر در وسط نباید توسط پورشه استفاده شوند زیرا قبلاً توسط پژو به ثبت تجاری رسیده‌اند.
پورشه در نظر داشت هزینه‌های تولید را به کمترین میزان ممکن برساند. از آنجایی که پورشه نشان‌های 901 را بر روی چراغ‌های عقب و داشبورد خودروهای تولیدی نصب کرده بود بنابراین فکری به ذهنشان رسید! آن‌ها اعداد 9، 0 و 1 را داشتند.
خب پس چه‌کاری کردند؟ اساساً آن‌ها دو عدد 1 را کنار هم گذاشتند و بدین ترتیب نام نمادین محصول اسپورت پورشه متولد شد. هم‌اکنون پورشه 911 یک سنگ محک در کلاس خود بوده و طرفداران بی‌شماری را به خود جذب کرده است…

[دانلود ویدئو]

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *