نتایج مطالعه کیفیت اولیه جی دی پاور در سال 2018

کره‌ای‌ها می‌تازند…!جی دی پاور نتیجه مطالعه کیفیت ابتدایی خود در سال 2018 را منتشر کرد. این مطالعه کیفیت خودروهای جدید در چهارمین سال متوالی را اندازه می‌گیرد.
مطالعه جی دی پاور اهمیت فراوانی داشته و تعداد مشکلات تجربه شده به ازای هر 100 خودرو در 90 روز اول مالکیت را نشان می‌دهد. مشکلات یاد شده در 8 دسته گوناگون جای می‌گیرند و مشکلات کمتر نشان دهنده کیفیت بالاتر محصولات هستند.
در جدیدترین مطالعه این موسسه، کیفیت کلی برندها در مقایسه با سال 2017 افزایش 4 درصدی را نشان داده و همچنین کیفیت خودروها در 6 دسته از 8 دسته یاد شده بهبود یافته است. دیو سرجنت معاون جی دی پاور می‌گوید:
شکی وجود ندارد که خودروسازان کار فوق‌العاده‌ای در گوش دادن به نظرات و مشکلات مصرف‌کنندگان انجام داده و در حال تولید خودروهایی با کیفیت بهتر هستند.
خب مستقیم برویم سر اصل مطلب! برندهای کره‌ای امسال بهترین عملکرد را داشته‌اند زیرا جنسیس، کیا و هیوندای هر سه رتبه اول را به خود اختصاص داده‌اند. پس از این سه برند نیز پورشه، فورد و شورولت قرار دارند.
در ته لیست هم لندروور قرار دارد که به ازای هر 100 خودرو در 90 روز اول خریداری 160 مشکل را نشان می‌دهد. در مقام مقایسه باید گفت متوسط مشکلات صنعت خودرو در همان بازه زمانی 93 مشکل است.
لندروور تنها لوکس‌سازی نیست که در ته لیست قرار دارد زیرا درست بالاتر از آن جگوار و ولوو نیز دیده می‌شوند.
البته همه‌ی خودروهای تولید شده حتی از یک برند وضعیت و کیفیت یکسانی ندارند. این مورد را می‌توان در رتبه‌بندی کلاس‌ها دید، جایی که برخی خودروسازان رتبه‌های بالایی کسب کرده‌اند.
کار را با خودروهای کوچک‌تر آغاز می‌کنیم. کیا ریو بهترین خودروی کوچک از نظر جی دی پاور بوده و تویوتا کرولا نیز بهترین خودرو در کلاس کامپکت ها لقب گرفته است. در طرف لوکس سازان خریدارانی که کیفیت را ترجیح می‌دهند می‌توانند آکورا ILX و ب ام و سری 4 خریداری کنند.
وقتی به سمت خودروهای بزرگ‌تر حرکت کنیم نیسان آلتیما را خواهیم دید که عنوان بهترین سدان میدسایز از نظر جی دی پاور را به خود اختصاص داده و در بحث مدل‌های میدسایز لوکس نیز لینکلن کانتیننتال خوش درخشیده است. دیگر محصول نیسان یعنی ماکسیما که در کشور ما نیز بسیار محبوب است بهترین خودروی بزرگ نام گرفت است. به همین منوال جنسیس G90 نیز در کلاس خودروهای لوکس بزرگ توانسته ب ام و سری 7 و مرسدس S کلاس را شکست دهد.
کراس اوورها نیز در میان خریداران محبوبیت فراوانی دارند و بهترین خودروها از نظر کیفیت اولیه جی دی پاور بیوک انویژن، کیا سورنتو، هیوندای توسان و فورد اکسپدیشن هستند. در بخش لوکس‌ها نیز مرسدس GLA و لینکلن MKC خوش درخشیده‌اند. همچنین ب ام و نیز با X1 و X6 پیروز کلاس‌های خود بوده است.
برندگان دیگر کلاس‌ها نیز شورولت سیلورادو و سیلورادو HD، فورد موستانگ و سری F سوپر دیوتی و داج گرند کاروان هستند.
از جمله شاخص‌ترین تغییرات مطالعه امسال بهبودهای قابل‌توجه فورد با کاهش 5 مشکل، فیات-کرایسلر با 7 مشکل کمتر و جنرال موتورز با 5 مشکل کمتر است. پورشه 911 نیز با 48 مشکل در هر 100 خودرو، کمترین تعداد مشکلات در بین تمام خودروها در سال جاری را داشته و رکورددار تاریخی این مطالعات نیز محسوب می‌شود. بعلاوه سیستم‌های اطلاعات سرگرمی خودروسازان نیز بهتر شده است. متأسفانه تعداد مشکلات سیستم‌های کمک‌راننده در حال افزایش می‌باشد.
اگرچه هر سه خودروساز آمریکایی در بحث کیفیت ابتدایی محصولات خود بهبود داشته‌اند اما بهترین پرش را برند مزدا داشته و پس از آن میتسوبیشی، کادیلاک و اینفینیتی بیشترین میزان بهبود کیفیت اولیه خودروهای خود را نشان داده‌اند.
شایان ذکر است برخی مدل‌ها به‌صورت مشترک در رتبه اول کلاس‌های خود قرار گرفته‌اند.
منبع: jdpower

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *