نسل جدید شورولت سیلورادو در نمایشگاه دیترویت

درحالی‌که فورد و دوج با معرفی تراک‌های رنجر و رم جدید در نمایشگاه دیترویت، حضور قدرتمندی در بخش پیکاپ‌ها در این نمایشگاه داشتند، جنرال موتورز هم از قافله عقب نمانده و با معرفی رسمی نسل جدید تراک شورولت سیلورادو، پاسخ دندان‌شکنی به رقبای سنتی خود داده است. البته سیلواردوی جدید ماه قبل رونمایی شده بود اما حالا این تراک جدید آمریکایی رسماً معرفی شده و جزئیات بیشتری از آن اعلام شده است. سیلورادو یکی از مهم‌ترین محصولات جنرال موتورز است و به همین دلیل نمایشگاه دیترویت شاید بهترین جا برای معرفی رسمی و نخستین نمایش عمومی نسل جدید آن باشد.
Chevrolet Silverado Workشورولت در طراحی نسل جدید سیلورادو محافظه‌کارانه عمل کرده است؛ بنابراین طراحی نمای جلویی آن تقریباً تکاملی است و شباهت زیادی به نسل قبلی دارد اما بااین‌حال با ایجاد تغییراتی نه‌چندان کلی، نمای مدرن‌تری ایجاد شده است؛ اما از جلو که گذر کنیم تغییرات بزرگ‌تری به چشم می‌خورد به‌نحوی‌که در نمای جانبی شاهد خطوط قوی و جدیدی هستیم. در عقب هم چراغ‌های جدیدی طراحی شده که از فرم سادهٔ نسل قبلی فاصله گرفته است. در میانهٔ درِ عقب هم نوشت بزرگ CHEVROLET کار شده است.
Chevrolet Silverado High CountryChevrolet Silverado High Countryاما درحالی‌که نمای بیرونی نسل جدید سیلورادو تا حد زیادی شبیه به نسل قبلی به نظر می‌رسد، کابین آن کاملاً با قبل متفاوت شده است. شورلت می‌گوید کابین سیلورادو بشدت تحت تأثیر بازخورد خریداران طراحی شده و فضای پای سرنشینان عقب در نسخهٔ دو کابین به میزان 7.6 سانتیمتر افزایش پیدا کرده است. در کابین سیلورادو 2019 همچنین فضاهای جدیدی برای قرار دادن اشیاء تعبیه شده که ازجملهٔ آن‌ها می‌توان به دو فضای 10 لیتری یکپارچه در پشتی صندلی‌های عقب و فضایی 24 لیتری در زیر صندلی‌های عقب اشاره کرد.

نسل جدید سیلورادو 4.1 سانتیمتر کشیده‌تر از نسل قبلی شده و فاصلهٔ محوری آن‌هم 10 سانتیمتر افزایش پیدا کرده است؛ اما باوجوداین رشد ابعاد، به لطف استفاده از مواد سبک‌وزنی مانند آلومینیوم، وزن ماشین درمجموع 205 کیلوگرم کاهش یافته است. به‌عنوان‌مثال، استفاده از آلومینیوم در کاپوت، درها و درِ عقب موجب شده که وزن بدنه 40 کیلوگرم کمتر از قبل شود. علاوه بر این، وزن شاسی فولادی خودرو نیز علیرغم افزایش 10 درصدی استحکام، 40 کیلوگرم کاهش پیدا کرده است. یکی دیگر از قسمت‌هایی که کاهش وزن را تجربه کرده، سیستم تعلیق است که در آن از آلومینیوم فورج‌کاری شده و کربن-کامپوزیت استفاده شده است.
Chevrolet Silverado Customعرض قسمت بار نسل جدید سیلورادو 17.7 سانتیمتر نسبت به قبل بیشتر شده و همچنان مثل نسل قبلی در چندین طول مختلف ارائه می‌شود. در اینجا همچنین جعبه‌های قابل قفل شدنی هم برای قرار دادن اشیاء تعبیه شده که حدود 200 لیتر ظرفیت دارند. حتی درب قسمت بار نیز به‌صورت برقی باز و بسته می‌شود که برای اولین بار در یک پیکاپ چنین آپشنی ارائه شده است. این درب را می‌توان از داخل کابین کنترل کرد. در تیپ‌های بالایی نیز چراغ‌های جلو و عقب از نوع LED هستند.
Chevrolet Silverado LTZChevrolet Silverado LTZسیلورادوی جدید در هشت تیپ مختلف ارائه می‌شود که از تیپ پایهٔ کار (Work) آغاز شده و نهایتاً به تیپ لوکس High Country می‌رسد. همچنین در بین این تیپ‌ها، یک نسخۀ آفرود جدید بنام Trailboss هم وجود دارد. این مدل مجهز به پکیج Z71 است که شامل افزایش 5 سانتیمتری ارتفاع، قفل دیفرانسیل عقب، کمک‌فنرهای رانچو و رینگ‌های 18 اینچی با لاستیک‌های آفرود گودیر می‌شود. علاوه بر این، یک نسخهٔ اسپرت هم برای سیلورادو ارائه شده که RST نام دارد. این مدل که بر اساس تیپ LT ساخته شده است، مجهز به ویژگی‌های ظاهری اسپرت بوده و از چراغ‌های LED و رینگ‌های آلیاژی 22 اینچی بهره می‌برد.
Chevrolet Silverado TrailbossChevrolet Silverado RSTنسل جدید سیلورادو با شش ترکیب مختلف موتور و گیربکس ارائه خواهد شد. موتورهای بنزینی شامل دو نمونهٔ 5.3 لیتری و 6.2 لیتری V8 می‌شود که هردو، نسخه‌های بروز شده از پیشرانه‌های مورداستفاده در نسل قبلی هستند. این موتورها به سیستم مدیریت پویای سوخت مجهز شده‌اند که می‌تواند بسته به درخواست، بین یک تا هفت سیلندر را خاموش کند؛ بنابراین سیلورادوی جدید از لحاظ فنی می‌تواند تنها با یک سیلندر کار کند؛ اما علاوه بر این دو موتور بنزینی، برای این تراک یک پیشرانهٔ 3 لیتری شش سیلندر توربودیزل دورامکس هم در نظر گرفته شده که گفته شده بهترین عملکرد دیزل را در این بخش ارائه می‌کند. انتقال نیرو در این موتور دیزلی و همین‌طور موتور 6.2 لیتری بنزینی هم توسط گیربکس کاملاً جدید 10 سرعتهٔ اتوماتیک صورت می‌گیرد.

 
با پوشش لحظه‌به‌لحظهٔ آخرین اخبار و رویدادهای نمایشگاه خودروی دیترویت 2018، در مجلهٔ پارس تیونینگ همراه شما عزیزان هستیم…

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *