نسل فعلی ب‌ام‌و M3 در خط پایان؟!

تاریخ: 14 بهمن 1396

از آنجایی که BMW در حال توسعه نسل جدید سری 3 و M3 است بنابراین می‌دانیم که تولید نسل فعلی نهایتاً خاتمه خواهد یافت؛ اما شاید این بازنشستگی زودتر از آنچه انتظارش را داشتیم اتفاق بیفتد. بنا به اخبار منتشر شده، احتمال خاتمه تولید نسل فعلی M3 F80 در چند ماه آینده وجود دارد.
بنا به گزارش BMW بلاگ، این خودروساز آلمانی تولید M3 را در ماه می متوقف می‌کند. برنامه‌های جدید BMW باعث می‌شود F80 زودتر از موعد مقرر خط تولید را ترک نماید. چرخه تولید جدید خودروها WLTP استاندارد نوینی است که میزان آلاینده‌ها و مصرف سوخت یا انرژی خودروها در سراسر جهان را بررسی کرده و به همین دلیل است که زودتر از موعد مقرر با M3 فعلی وداع خواهیم کرد.
به دلیل وضع استانداردهای جدید، M3 فعلی باید از اول ژوئن 2018 از فیلتر ذرات پیچیده‌ی جدیدی استفاده کند اما ظاهراً ب‌ام‌و تولید آن را در ماه می متوقف خواهد کرد تا تمرکز خود را روی نسل جدید این خودرو بگذارد. انتظار می‌رود سری 3 و M3 جدید به ترتیب در سال 2019 و 2020 عرضه شوند. البته طول عمر مدل M4 فعلی چند ماهی بیشتر از برادر خود خواهد بود.
برخی می‌گویند نسل جدید ب‌ام‌و M3 قدرتی در حدود 500 اسب بخار خواهد داشت و از سیستم هیبریدی ملایم 48 ولتی استفاده خواهد کرد. در خبرهای دیگر نیز آماده که پیشرانه این خودرو از نمونه 3 لیتری کنونی اما با قدرت 475 اسب خواهد بود. همین پیشرانه احتمالاً در نسل‌های جدید X3 و X4 M نیز دیده خواهد شد.
سری 3 از معماری CLAR جدید ب‌ام‌و استفاده خواهد کرد و بدین ترتیب بهبودهای فراوانی نسبت به نسل فعلی خواهد داشت. مواردی همچون افزایش استحکام پیچشی به دلیل استفاده از فولاد با کشش بالا و آلومینیوم و همچنین توزیع وزن عالی 50/50 به همراه مرکز ثقل پایین‌تر از جمله این تغییرات به شمار می‌روند.
انتظار می‌رود نسل جدید BMW سری 3 سال آینده معرفی شود و البته M3 قوی‌تر تا سال 2020 پدیدار نشود. در آینده اخبار بیشتری از این خودروی محبوب را خدمت شما عزیزان تقدیم خواهیم کرد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *