نیش گاز: شورولت سابربن یا فورد اکسپدیشن؟!

شاسی بلندهای سنتی، فول سایز و بدنه روی فریم هم‌اکنون دیگر محبوبیت فوق‌العاده‌ی گذشته را ندارند زیرا در کل همه خریداران نیازمند ترکیب منحصربه‌فرد ظرفیت زیاد و توانایی‌های بالا نیستند.
اما خب همه خریداران مثل هم نیستند. اگر شما خواهان ظرفیت یدک کشی بالا، صندلی‌های زیاد و سیستم چهار چرخ محرک هستید، شورولت سابربن و فورد اکسپدیشن را باید در لیست خود جای دهید؛ اما کدام‌یک از این دو هیولا بهتر هستند؟ در ادامه با ما همراه باشید تا برخی اطلاعات اساسی را دریافت کرده و نهایتاً نظر نهایی خود را اعلام نمایید.
کار را با فورد آغاز می‌کنیم زیرا برای سال 2018 رخت و لباس کاملاً نو بر تن کرده و دارای دو نسخه استاندارد و مدل طویل‌تر مکس می‌باشد. برای رقابتی بهتر ما نسخه طویل‌تر اکسپدیشن MAX را انتخاب می‌کنیم.
با فریم فولادی مستحکم‌تر و بدنه آلومینیومی جدید اکسپدیشن کمی سبک‌تر از قبل بوده اما هنوز هم در صورت استفاده از سیستم چهار چرخ محرک وزنی حدود 2630 کیلوگرم خواهد داشت.

زیر کاپوت این هیولای آمریکایی تنها یک پیشرانه ارائه می‌شود که از نوع 6 سیلندر 3.5 لیتری اکوبوست با قدرت 375 اسب بخار و گشتاور 637 نیوتون متری بوده و به یک گیربکس 10 سرعته اتوماتیک استاندارد متصل شده است. این خودرو می‌تواند بیش از 4080 کیلوگرم را بکشد که البته در مدل‌های استاندارد غیر مکس این ظرفیت اندکی بیشتر است.
در مقابل شورولت سابربن کارکشته قرار گرفته که قلب تپنده 8 سیلندر 5.3 لیتری بلوک کوچک آن خروجی 355 اسب بخاری و گشتاور 519 نیوتون متری دارد. یک گیربکس هیدراماتیک 6 سرعته اتوماتیک این نیرو را به چرخ‌ها منتقل می‌کند.
حریف فورد در این مقایسه زمانی که به سیستم چهار چرخ محرک مجهز باشد وزن 2635 کیلوگرمی داشته و می‌تواند ظرفیت یدک کشی 3628 کیلویی داشته باشد.
شورولت در بحث فضای بار اندکی بهتر عمل کرده و پشت صندلی‌های ردیف اول فضای 3446 لیتری ارائه می‌کند که 8.5 لیتر بیشتر از اکسپدیشن است؛ اما فورد از نظر فضای سرنشینان بر رقیب هم‌وطن خود برتری داشته و کابین جادارتری برای آن‌ها تدارک می‌بیند. احتمالاً این امر به خاطر جادارتر بودن ردیف سوم بوده که به واسطه سیستم تعلیق مستقل عقبی حاصل شده است.

2015 Chevrolet Suburban features great functionality and storage solutions

فورد در برابر شورولت! اکسپدیشن یا سابربن؟ کدام‌یک از این شاسی بلندهای غول‌پیکر را ترجیح می‌دهید؟ علاوه بر فاکتور علاقه و محبت به یک برند، دلایل فنی خود برای برتر دانستن خودروی موردعلاقه را نیز با ما در میان بگذارید!

[دانلود ویدئو]

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *