نیش گاز: فورد F-350 یا شورولت سیلورادو 3500؟!

نبرد سنگین‌وزن‌ها!پیکاپ های هوی دیوتی هیچ کمبودی ندارند. کدام‌یک از این غول‌های آمریکایی را دوست دارید: فورد F-350 یا شورولت سیلورادو 3500؟ هر دو خودرو می‌توانند کوه‌ها را جابجا کنند… البته کمی تا قسمتی!

خب کار را با قلب آهنین و حجیم شورولت آغاز می‌کنیم که دو نسخه است. پیشرانه 8 سیلندر 6 لیتری بنزینی این خودرو که به‌صورت پایه در نظر گرفته می‌شود قدرت 360 اسبی و گشتاور 515 نیوتون متری دارد.
اما افرادی که خواهان چیز بیشتری هستند می‌توانند پیشرانه دیزلی دورامکس با حجم 6.6 لیتر را انتخاب کنند که خروجی 445 اسبی و گشتاور فوق‌العاده‌ی 1234 نیوتون متری را ارائه می‌کند. به منظور بهبود مصرف سوخت و افزایش پرفورمنس یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک با هر دو پیشرانه همکاری می‌کند.
اما فورد نیز همانند رقیب با دو پیشرانه متفاوت در دسترس است. مشتریانی که خواهان حداکثر توانایی‌های F-350 هستند می‌توانند پیشرانه 8 سیلندر 6.7 لیتری 440 اسبی و گشتاور 1254 نیوتون متری را انتخاب کنند.

طبیعتاً پیشرانه بنزینی نیز ارائه می‌شود که از نوع 6.2 لیتری با قدرت 385 اسب بخاری و گشتاور 583 نیوتون متر می‌باشد.
اما یکی از مهم‌ترین دلایل خرید چنین پیکاپ های سنگینی قابلیت‌های حمل بار و یدک کشی بوده و البته که هر دو خودروی حاضر در این رقابت بسیار توانا هستند.
حداکثر وزن مجاز برای یدک کشی در فورد و شورولت بیش از 13600 کیلوگرم بوده و البته فورد زمانی که دارای حداکثر تجهیزات باشد کمی نسبت به رقیب دیرینه خود برتری دارد. طبیعی است که هر دو خودرو می‌توانند چندین تن بار را حمل کنند که بیشتر از نیازهای اکثر مشتریان است.

از تجهیزات این است فورد که دست برتر را دارد به گونه‌ای که F-350 دارای کابین بازطراحی با اکثر تجهیزات و اشرافیت دیده شده در F-150 و البته در ابعادی بزرگ‌تر است. البته نباید از سیلورادو نیز غافل شد زیرا این خودرو نیز تجهیزات و راحتی فراوانی دارد.

خب با این تفاسیر، شما کدام‌یک از این غول‌های آمریکایی را دوست دارید؟ کدام‌یک را برتر می‌دانید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *