نیش گاز: هوندا اودیسه یا هوندا پایلوت؟!

این بار در “نیش گاز” رقابتی کاملاً خانوادگی را تدارک دیده‌ایم.
خب شما کدام‌یک از این خودروهای دوستدار خانواده را ترجیح می‌دهید؟ مینی ون هوندا اودیسه یا کراس اوور برادرش یعنی پایلوت؟ هر دو خودرو فضای زیاد، صندلی‌های جادار و مصرف سوخت قابل‌احترامی را ارائه می‌کنند اما همیشه یک برنده وجود دارد!
تنها پیشرانه ارائه شده در این دو خودرو نسخه 6 سیلندر 3.5 لیتری است که خروجی 280 اسب بخاری دارد. از جمله تکنولوژی‌های بکار رفته در این پیشرانه می‌توان به سیستم تزریق مستقیم کارا و سیستم کنترل سوپاپ VTEC اشاره کرد که عملکرد و مصرف سوخت این محصولات را ارتقا می‌بخشد.
اما همکار این پیشرانه در اودیسه و پایلوت متفاوت است. پیشرانه هوندا پایلوت به‌صورت استاندارد به یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک متصل شده که در تریم های بالاتر با یک گیربکس 9 سرعته همراه می‌شود. اودیسه به‌صورت استاندارد با همان گیربکس 9 سرعته عرضه می‌شود اما نسخه‌های تورینگ و الیت این خودرو دارای گیربکس 10 سرعته اتوماتیک هستند.

یک مزیت قابل توجه برای پایلوت وجود سیستم چهار چرخ محرک با مدیریت کشش هوشمند است که برای شرایط دشوار آب و هوایی ایده آل محسوب می‌شود. با توجه به این موضوع باید گفت اودیسه فضای بار حدود 4247 لیتر ارائه می‌کند که بسیار بیشتر از برادر خود است.

اما از نظر قیمت‌گذاری باید گفت هر دو خودرو بهای مناسبی دارند. بهای پایلوت از 31 هزار دلار آغاز می‌شود درحالی‌که بهای پایه اودیسه حدود 30 هزار دلار است.

خب نظر شما درباره این دو هم‌خانواده چیست؟ به نظر می‌رسد انتخاب خودروی برتر چندان سخت نباشد، این‌طور نیست؟!

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *