هامبورگ اولین شهر ممنوعه برای خودروهای دیزلی!

تاریخ: 04 خرداد 1397

هامبورگ، دومین شهر بزرگ آلمان از هفته آینده تردد خودروهای دیزلی قدیمی را در برخی مناطق شهری ممنوع خواهد کرد و به اولین شهری تبدیل خواهد شد که رانندگی با خودروهای دیزلی را به کابوسی تلخ تبدیل می‌کند.
از 31 می سال جاری، هامبورگ از ورود خودروها و کامیون‌های دیزلی که نمی‌توانند استاندارد یورو 6 را پاس کنند در برخی مناطق شهری جلوگیری خواهد کرد. خودروهایی که با استاندارد یورو 6 سازگار هستند از سال 2014 عرضه شده‌اند.
این تصمیم پس از حکم دادگاهی در آلمان که راه را برای ممنوعیت تردد خودروهای دیزلی آلاینده در مناطق شهری هموار می‌کرد گرفته شده است. به این موضوع باید فشارهای روزافزون اتحادیه اروپا را نیز اضافه کرد که آلمان و دیگر اعضای این اتحادیه را به خاطر ناتوانی از رسیدن به اهداف کاهش آلاینده‌های نیتروژن اکسید و ذرات آلاینده در هوا سرزنش کرده است. سال پیش بیش از 65 شهر در آلمان میزان آلایندگی نیتروژن اکسید بیشتر از حد مجاز داشته‌اند.
دادگاه اجرایی لایپزیک آلمان گفته بود که مصرف‌کنندگان باید این محدودیت‌ها را بپذیرند.در حکم این دادگاه آمده است:
چنین محدودیت‌هایی از موارد ممنوعیت‌های قبلی اعلام شده فراتر نمی‌رود. رانندگان همیشه باید این‌گونه محدودیت‌ها را بپذیرند.
از میان 15 میلیون خودروی دیزلی که در آلمان تردد می‌کنند تنها 2.7 میلیون دستگاه می‌توانند استاندارد یورو 6 را پاس کنند. ب‌ام‌و، فولکس‌واگن و پژو-سیتروئن پیش از این پیشنهادهایی برای مشتریانی که تحت تأثیر این تصمیمات قرار گرفته‌اند داشته و گفته‌اند که مشتریان می‌توانند خودروهای بنزینی را انتخاب و جایگزین کنند.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *