هایپرکارهای مدرن و لمانزی‌های فوق‌العاده!

کلاس LMP1 سری مسابقات استقامت جهانی روزهای خوشی داشت اما امروز کاملاً از بین رفته و خودروسازان مشهوری از شرکت در آن انصراف داده‌اند. فیا و ACO باید فکری دوباره به حال این مسابقات بکنند و البته نگاه کردن به جدیدترین رندرهای مسابقه‌ای از هایپرکارهای مدرن ما را متقاعد می‌کند که لمانز افسانه‌ای باید دوباره احیا شود.
این تصاویر که توسط Marco van Overbeeke تهیه شده‌اند به ما نشان می‌دهند که جذاب‌ترین خودروهای مدرن در صورت تبدیل شدن به مشخصات GT1 چه ظاهری خواهند داشت.
برای یادآوری بد نیست بدانید کلاس GT1 سخت‌ترین کلاس خودروهای مسابقه‌ای برگرفته از نسخه‌های جاده‌ای بوده و پایه و اساس مسابقات قهرمانی فیا از سال 1993 تا 2012 را تشکیل می‌دهد. این کلاس شاهد حضور محصولات افسانه‌ای چون پورشه 911 GT1، مرسدس CLK GTR، مک لارن F1 GTR، مزراتی MC12 و استون مارتین DBR9 بوده که هر یک خودروی کلاس جهانی معتبری محسوب شده و بر اعتبار مسابقات افزوده‌اند.
برای احیای این مسابقات باید عزمی جدی داشت اما این هایپرکارهای مسابقه‌ای شده می‌توانند این کار را انجام داده و جذاب‌ترین خودروسازان را برای نمایش تکنولوژی خود تشویق کنند.
رندرهای تهیه شده توسط Overbeeke شامل نسخه‌های مسابقه‌ای شده خودروهای مرسدس-ای ام جی Project One، مک لارن سنا، استون مارتین والکری، پورشه 918، کونیگ زگ آگرا RS و فراری FXX-K Evo می‌باشد. چه کسی می‌داند، شاید بوگاتی نیز روزی نسخه مسابقه‌ای شیرون را بسازد و تویوتا نیز در این راه قدمی نو بگذارد. همچنین فرصتی برای لامبورگینی نیز وجود دارد! اگر هزینه‌ها پایین بیایند گروه فولکس‌واگن می‌تواند اجازه حضور این ایتالیایی فوق‌العاده در مسابقات را بدهد. نظر شما چیست؟!

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *