هایپرکار الکتریکی جگوار در راه است!

تاریخ: 15 خرداد 1397

زمانی که جگوار درباره هایپرکارها صحبت می‌کند ذهن ما ناخودآگاه به سمت کانسپت C-X75 می‌رود. این خودروی مفهومی که تقریباً نزدیک خط مونتاژ شده بود نهایتاً به سرانجام تلخی دچار شد و هرگز تولید نشد. این کانسپت تاریخچه‌ی غنی با خود به همراه دارد مخصوصاً اینکه در یکی از فیلم‌های جیمز باند نیز حضور داشت.
اما اخیراً مهندس خودروی آی پیس آقای دیو شاو با نشریه استرالیایی موتورینگ مصاحبه داشته و بار دیگر به احتمال تولید یک هایپرکار جدید اشاره کرده است. این بار هایپرکار جگوار کاملاً الکتریکی خواهد بود اما به این زودی‌ها آن را نخواهیم دید.
جدیدترین محصول الکتریکی این برند بریتانیایی یعنی آی پیس به تازگی عرضه شده و شاو گفته که احتمال تولید هایپرکار الکتریکی مخصوصاً با مزیت‌های خاص خود همچنین گشتاور مستقل در هر اکسل وجود دارد. او حتی به این نکته اشاره کرده که ریماک و مک لارن هم در حال ساخت هایپرکارهای الکتریکی خود هستند.
به منظور یادآوری بد نیست بدانید C-X75 یک هایپرکار بنزینی-الکتریکی بود که از پیشرانه 4 سیلندر 1.6 لیتری توربو استفاده می‌کند. این پیشرانه در ترکیب با دو واحد الکتریکی قدرت 500 اسب بخاری و شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت زیر سه ثانیه ایجاد می‌کرد.
اگرچه توسعه محصولات جدید مخصوصاً هایپرکارها نیازمند بودجه سنگینی است اما پلتفرم آی پیس جدید کاملاً منعطف بوده و می‌تواند در خودروهای کوچک‌تر و بزرگ‌تر نیز بکار رود. البته باید هم این‌گونه باشد زیرا توسعه آی پیس برای کمپانی مادر یعنی تاتا 25 میلیارد دلار هزینه داشته است.
شاو معتقد است تکنولوژی الکتریکی یک راه‌حل عالی برای خودروها بوده و آن را می‌توان در طیف وسیعی از محصولات، از خودروهای کوچک شهری گرفته تا هایپرکارها دید. آی پیس تازه آغاز کار بوده و در سال‌های آینده چیزهای زیادی از این برند خواهیم شنید.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *