همه آنچه که برای خرید تیبا باید بدانید

تیبا پس از چند سال تلاش بالاخره توانست جای پای خود را در بازار خودروی ایرانی محکم کند. خانواده تیبا به عنوان دومین محصول ملی ایران، حالا وارد فاز جدیدی از فعالیت شده است؛ کسب سه ستاره کیفی و کاهش نمرات منفی. سایپا اخیرا با بهینه ‌سازی دوباره بر روی تیبا، ۸۷ اسب قدرت در این خودرو طراحی کرده است، همچنین گشتاور ۱۰۶ نیوتن‌ متری آن نیز به ۱۲۸ نیوتن ‌متر ارتقا یافته که باعث می‌شود در سربالایی، راحتی بیشتری را با تیبا تجربه کنید. همین شاخصه‌ها کافی است تا برای خرید تیبا صفر، وسوسه شوید. علاوه بر آن، شرایط مساعد فروش اقساطی انواع مختلف تیبا مزید بر علت است. برای مثال با 10 میلیون تومان نقد و ماهیانه 900 هزار تومان، صاحب خودروی تیبا شوید.
طبق پژوهشی صورت گرفته از سوی شهرداری استان اصفهان، 37 درصد از خریداران خودرو، اولویت اصلیشان «قیمت» آن است. عمده خرید و فروش خودرو نیز متعلق به خودروهایی زیر 30 میلیون تومان بوده است. تیبا، بعد از پراید تقریبا ارزان‌ترین خودروی محصول داخلی است. تیبا 2 در حال حاضر پرفروش‌ترین و از جدیدترین محصولات سایپا است. احتمالا بسیاری از خریداران، بین خرید تیبا صفر و 206 کارکرده در تردید هستند. تیبا از نظر ظاهری شباهت زیادی به 206 دارد، اما عمر طولانی 206 نسبت به تیبا، آن را به خودرویی تکراری در سطح شهر بدل کرده است، این در حالی‌ است که خرید تیبای صفر به خصوص مدل هاچ بک، این فرصت را به شما می‌دهد تا خاص و اسپرت دیده ‌شوید.
سرنشینان عقب در تیبا راحتی بیشتری را تجربه می‌کنند، چرا که فضای بازتری نسبت به 206 دارند و همچنین نرمی خودرو کمتر آن‌ها را تکان می‌دهد. از سوی دیگر، افت کیفی که این روزها گریبانگیر 206های جدید شده و افزایش کیفیت روزافزون تیبا، آن را پیروز میدان کرده‌است. ارتفاعات بالای تیبا، باعث تسلط بیشتر راننده بر محیط می‌شود و این امر به تنهایی می‌تواند بر کاهش تصادفات تاثیرگذار باشد. مزیت دیگر تیبا نسبت به 206، ترمز آن و جعبه دنده‌ای است که به راحتی جابه جا می‌شود. این ویژگی‌ها سبب می‌شود که به خرید تیبای صفر بیشتر بیاندیشید.
به گزارش ویرلن؛ در ابتدای ورود تیبا به بازار، در دسترس نبودن قطعات آن، نقطه ضعفی برای زیبای ایرانی محسوب می‌شد، اما سایپا توانست به سرعت این نقص را بهبود بخشد. همچنین قیمت پایین قطعات منجر هزینه پایین نگهداری تیبا شده ‌است. اگر هنوز در خصوص خرید تیبای صفر به اطمینان خاطر نرسیدید، طبق نتایج آخرین ارزشیابی کیفی خودروهای تولید داخل توسط شرکت بازرسی و استاندارد در آبان 96 خوروی تیبا یک ستاره کیفی دیگر را از آن خود کرد. یک نکته هم برای طرفداران محیط زیست؛ تیبا توانسته است از نظر استاندارد آلایندگی، استاندارد یورو 4 را دریافت‌کند.
تیبا در حال حاضر در 4 تیپ EX, SX, LX, SLتولید می‌شود که تقریبا از نظر فنی شبیه به هم هستند اما در عین حال تفاوت‌هایی از قبیل عدم وجود کیسه هوای راننده و چراغ مه شکن جلو در نوع SL آن دیده‌ می‌شود. در مجموع می‌توان گفت نوع EX  امکانات بهتری دارد. تیبای صفر، دارای 24 ماه گارانتی و خدمات پس از فروش است.

این مقاله یک ریپورتاژ آگهی‌ست و ما هیچ مسئولیتی در قبال صحت و عدم صحت اطلاعات آن نداریم!

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *