هیولای رضوانی Beast آلفا X نسخه پرنده سیاه

71 بلک بِرد سریع‌ترین هواپیمای زمان خود بود و می‌توانست به سقف سرعت سه برابر صوت دست یابد. هم‌اکنون کمپانی رضوانی از این هواپیمای فوق‌العاده برای معرفی محصول جدید و سفارشی یعنی بیست آلفا X بلک بِرد الهام گرفته است. این کمپانی قصد دارد تنها 5 دستگاه از این رودستر را با بهای پایه 225 هزار دلاری بسازد. یکی از قهرمانان رشته ورزشی MMA قبلاً یک دستگاه را سفارش داده و یعنی هم‌اکنون 4 دستگاه برای فروش باقی مانده است.

درحالی‌که نسخه استاندارد بیست آلفا از پیشرانه 4 سیلندر 2.5 لیتری سوپرشارژردار با قدرت 400 اسب بخار استفاده می‌کند اما با استفاده از ECU ساخت کاسورث و پیستون‌ها، سوپاپ‌ها و فنرهای تهیه شده از کمپانی کاریلو خروجی کار بهبود یافته است. این تغییرات باعث شده قدرت هیولای سفارشی رضوانی به 700 اسب بخار برسد. خریداران می‌توانند از بین یک گیربکس 6 سرعته دستی یا سکونشئال با پارس تیونینگ شیفترها یکی را انتخاب کنند. شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت آلفا X پرنده سیاه برابر با 2.9 ثانیه بوده که به‌طور قابل‌توجهی از شتاب 3.5 ثانیه‌ای آلفای استاندارد بهتر است.

پرنده سیاه از بدنه فیبر کربنی سفارشی به همراه سقف جداشدنی و درب‌های خاص کمپانی سود می‌برد. پکیج X باعث اضافه شدن قطعاتی همچون چراغ‌های جلوی سبز لیمویی به خودرو می‌شود. این خودرو همچنین از رینگ‌های 18 اینچی با ترمزهای مسابقه‌ای AP و روتورهای سرامیک کربنی سفارشی استفاده می‌کند. وزن آلفا X بلک برد 952 کیلوگرم بوده که خیلی بیشتر از وزن 907 کیلویی مدل استاندارد و یا وزن 885 کیلویی مدل مجهز به پانل‌های کربنی نمی‌باشد. درب‌های خاص و کشویی این خودرو در حالت عادی یک آپشن 10 هزار دلاری است.

نسخه استاندارد رضوانی بیست آلفا بهای پایه 95 هزار دلاری دارد درحالی‌که برای مدل آلفا X با قدرت 535 اسب بخار و شتاب 3.2 ثانیه‌ای باید 159 هزار دلار بپردازید.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *