هیوندای گرندمستر کانسپت، نشانی از یک شاسی‌بلند فول سایز

تاریخ: 20 خرداد 1397

به تازگی کمپانی کره‌ای هیوندای زبان طراحی جدید خود را معرفی کرده است. این زبان طراحی که “اسپورت و جسورانه” نام دارد در محصولات آتی این شرکت به کار خواهد رفت و البته پیش‌نمایش آن را با کانسپت له فیل روگ دیده‌ایم. این کانسپت زیبا در نمایشگاه ژنو 2018 توجهات زیادی را به خود جلب کرد. هم‌اکنون و در نمایشگاه خودروی بوسان کره جنوبی هیوندای از کانسپت دوم خود که یک شاسی‌بلند بزرگ است با نام HDC-2 گرند مستر رونمایی کرده است.
تاکنون تنها چند تصویر از گرند مستر منتشر شده و تقریباً اطلاعاتی از آن در دست نیست اما حداقل می‌دانیم که نام گرندمستر به چه چیزی اشاره دارد. طبق نوشته‌های ویکی‌پدیا، گرندمستر توسط فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) به شطرنج‌بازان اعطا می‌شود. جدای از جوایز قهرمانی جهان، گرندمستر بالاترین عنوانی است که یک شطرنج‌باز می‌تواند به آن دست یابد.

مدیر طراحی هیوندای آقای لوک دانکر ولکه از کانسپت له فیل روگ به عنوان یک وزیر نام برده بود و اضافه کرده بود کانسپت بعدی این خودروساز یک اسقف اعظم خواهد بود. احتمالاً این شاسی‌بلند بزرگ و برجسته به عنوان پیش‌نمایشی از شاسی‌بلند آتی و فول سایز این شرکت که در جایگاهی بالاتر از سانتافه XL هفت‌نفره قرار خواهد گرفت محسوب خواهد شد. شاسی‌بلند بزرگ سانتافه به عنوان جانشین معنوی وراکروز مطرح بوده و احتمالاً پالیسید نام‌گذاری خواهد شد.
هیوندای پالیسید تنها شاسی‌بلند بزرگی نیست که کره‌ای‌ها عرضه خواهند کرد زیرا برادر این برند یعنی کیا نیز در سال‌های آینده قدبلند بزرگ خود با نام تلوراید را به بازار معرفی می‌کند.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *