ورود پیکاپ‌های آمیکو به فاز تولید با قیمتی نجومی!

انحصار، حذف رقبا، بازار آشفته و بی‌قانون، سودجویی و فرصت‌طلبی، کلیدواژه‌های این روزهای بازار خودروی ایران و مسبب قیمت‌گذاری‌های نجومی در آن است. جایی که قیمت تویوتا هایلوکس به عنوان یک پیکاپ متوسط و مقرون به صرفه در جهان در کشور ما از 700 میلیون فراتر می‌رود و پیکاپ بی نام و نشان چینی آمیکو نیز 400 میلیون تومان برچسب می‌خورد. در مجموع ۶ تیپ خودروی پیکاپ در سبد محصول گروه صنعتی آمیکو قرار دارد که در آینده‌ای نزدیک وارد مدار تولید خواهند شد.
به گزارش خبرنگار «دنیای اقتصاد»، رضا تقوی قائم‌مقام شرکت ارس خودرو دیزل با بیان اینکه گروه صنعتی آمیکو از سال ۶۸ تأسیس شده، گفت: گروه صنعتی آمیکو در زمینه تولید موتورسیکلت، محصولات سرمایشی، باتری، خودرو، عمدتاً تجاری سنگین و غیر سنگین، ساختمان و رنگ فعالیت می‌کند.
قائم‌مقام شرکت ارس خودرو دیزل، تنوع سبد محصول، توسعه خدمات پس از فروش، توسعه کمی و کیفی شبکه نمایندگی‌ها را از اهداف استراتژیک گروه صنعتی آمیکو در سال جاری و همچنین سال آینده اعلام کرد. وی تأکید کرد: گروه صنعتی آمیکو از زمان آغاز به کار شرکت، تولید انواع خودروهای تجاری سنگین و نیمه سنگین نظیر کامیون، کامیونت و کشنده را در برنامه خود دارد به‌گونه‌ای که تولید خودروی پیکاپ نیز بر اساس سیاست‌های استراتژیک تبیین شده شرکت است. تقوی افزود: ۶ تیپ پیکاپ در دستور کار شرکت قرار دارد که دو تیپ تک کابین و دو کابین آن در حال تولید است.
به گفته وی، دو تیپ دیگر از پیکاپ‌های آمیکو با موتور قوی‌تر و آپشن‌های مجهزتر نیز در برنامه تولید شرکت قرار دارد که پیش‌بینی می‌شود در سه‌ماهه سوم سال جاری (مهر-آبان) وارد مدار تولید شوند. همچنین خودروی پیکاپ دوگانه‌سوز تولیدی آمیکو از استاندارد یورو ۵ برخوردار و استانداردهای ۸۵ گانه سازمان ملی استاندارد را پاس کرده است.
تقوی در مورد قیمت پیکاپ آمیکو افزود: تیپ اکونومی این خودرو که بیشتر برای مشتریان سازمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد به علت حذف برخی آپشن‌های لوکس (!!!) قیمت پایین‌تری نسبت به تیپ متوسط آن دارد.
وی با بیان اینکه قیمت تیپ متوسط پیکاپ آمیکو بر اساس دلار رسمی و به نرخ پاییز سال گذشته ۱۷۵ میلیون تومان بوده، تصریح کرد: اما بر اساس مصوبه بانک مرکزی و بر اساس تأمین ارز موردنیاز از بازار ثانویه، قیمت این خودرو به ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان افزایش خواهد یافت. وی تیراژ تولید تیپ متوسط پیکاپ آمیکو را سالانه ۵ هزار دستگاه برشمرد و افزود: باید بتوانیم ۳۰ درصد از سهم بازار را از آن خود کنیم. قائم‌مقام شرکت ارس خودرو دیزل در مورد بازار هدف گروه صنعتی آمیکو اظهار کرد: به علت آنکه پیکاپ‌های تولیدی آمیکو از استانداردهای روز اروپا برخوردارند، با کشورهای سوئد و ایتالیا برای صادرات این خودرو مذاکراتی صورت گرفته و دو نمونه نیز برای این کشورها ارسال شده است.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *