وقتی تویوتا پریوس داج دیمن را نقطه می‌کند!

زمانی که تویوتا پریوس عرضه شد ژاپنی‌ها انتظار داشتند این خودرو پرفروش‌ترین باشد. البته ما شک داشتیم و حتی فکرش را هم نمی‌کردیم که یکی از این پریوس ها در مسابقات درگ به هیولایی ترسناک تبدیل شود!
اوکی! این نسخه ویژه دارای همان قوای محرکه و باتری‌های مدل استاندارد نیست زیرا از پیشرانه 8 سیلندر 6.2 لیتری داج چلنجر SRT هلکت استفاده می‌کند.
قدرت 707 اسب بخاری این پیشرانه در حالت استاندارد برای پریوس کافی نبوده و به همین خاطر سوپرشارژر 4.5 لیتری، اگزوز سفارشی و برخی قطعات دیگر در آن نصب شده است. نتیجه کار ایجاد قدرت بسیار زیاد 1000 اسب بخاری می‌باشد.
علیرغم قرار گرفتن یک پیشرانه حجیم در دل پریوس، این خودرو سبک‌تر از چلنجر SRT هلکت می‌باشد. در واقع این خودرو حدود 590 کیلوگرم سبک‌تر بوده و بنابراین پریوسی که حریف را نکشد قطعاً آن را قوی‌تر خواهد کرد!
بهتر است روی SRT دیمن برای شکست پریوس یاد شده شرط نبندید زیرا این کار را نمی‌تواند انجام دهد. همچنین خودروهای سرشناس دیگر هم نمی‌توانند با این پریوس مسابقه دهند زیرا همه را گوشه رینگ به دام می‌اندازد!
حالا پیش از آنکه دو ویدئوی انتهای مطلب را مشاهده فرمایید بهتر است بدانید آن تویوتا پریوس SRT8 که در نمایشگاه سما 2017 در معرض دید عموم قرار گرفت هیولایی خفته بود و چیزی بیشتر از یک کانسپت ساده نشان می‌داد…

[دانلود ویدئو]

[دانلود ویدئو]

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *