وقتی فولکس گلف 400R خودروی پلیس می‌شود

بی‌شک پلیس آلمان بیشتر از پلیس کشورهای دیگر نیازمند خودروهای توانا برای تعقیب و دستگیری محصولات فوق‌العاده سریع و قدرتمندی است که در اتوبان‌های بدون محدودیت سرعت این کشور جولان می‌دهند. مشکل این است که آن‌ها بودجه کافی برای خرید ناوگانی از پورشه 911 ها و مرسدس-ای ام جی GT ها ندارند. خب پس چاره کار چیست؟
اینجا پاسخ Oettinger را معرفی می‌کنیم. این خودرو فولکس‌واگن گلف R بوده که چند هفته پیش شاهد رونمایی آن در نمایشگاه خودروی اسن بودیم و دارای پوشش‌های پلیس و تجهیزات ویژه می‌باشد.
این تجهیزات شامل چراغ‌های چشمک‌زن در سقف و پوشش پلیسی آبی، سفید و زرد نئونی به همراه نوشته‌ی Polizei هستند.
خودروی موردبحث همچنین دارای کیت آئرودینامیک کامل به همراه اسپلیتر جلو، رکاب‌های جانبی، آپرون عقب و اسپویلر سقف بوده و کاپوت نیز سفارشی است. همچنین سیستم تعلیق با چهار خروجی در عقب به علاوه رینگ‌های 20 اینچی آلیاژی و لاستیک‌های دیواره کوتاه هانکوک تکمیل کننده تغییرات صورت گرفته هستند.
اما بحث اصلی در این میان دست‌کاری صورت گرفته در پیشرانه است. Oettinger پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری توربوی 310 اسب بخاری را تیون کرده و خروجی آن به بیش از 400 اسب بخار رسیده که باعث می‌شود شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت تنها در 3.6 ثانیه ثبت شود. سقف سرعت آن نیز 290 کیلومتر در ساعت اعلام شده است.
شاید این اعداد و ارقام مخصوصاً برای یک گلف بسیار سریع باشند اما انتظار نداریم این خودرو را به این زودی‌ها در اتوبان‌ها ببینیم. این خودروی مفهومی به عنوان بخشی از کمپین تیون کن! امن! که مورد حمایت وزارت حمل‌ونقل فدرال آلمان بوده تولید شده است.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *