پایان تولید سئات لئون و Mii سه درب

تاریخ: 20 مرداد 1397

هاچبک های سه درب در دهه 90 میلادی کاملاً محبوب بودند اما هم‌اکنون به نظر می‌رسد مشتریان بیشتر به دنبال خودروهایی با فضای داخلی و بار زیاد هستند. برای مثال نسل جدید فورد فولکس تنها به‌صورت 5 درب عرضه خواهد شد و ظاهراً سئات نیز با مدل لئون خود همین کار را انجام خواهد داد.
بنا به گزارش اتوکار، این برند اسپانیایی در حال حذف مدل لئون سه درب از سبد محصولات خود است. دلیل این کار نیز تقاضای بسیار کم مشتریان اعلام شده است. همچنین کوچک‌ترین محصول این برند یعنی Mii سه درب نیز به خاطر فروش کم از خط تولید خداحافظی خواهد کرد. سئات همچنین نسخه سه درب جدیدترین نسل ایبیزا را عرضه نخواهد کرد.
پسرعموی آلمانی سئات Mii یعنی فولکس‌واگن آپ نیز با فرم بدنه سه درب عرضه نمی‌شود و تنها خودروی کوچک گروه فولکس که دارای سه درب است مدل اشکودا سیتی گو می‌باشد که تقریباً تولید آن نیز به پایان خود نزدیک می‌شود. جدای از سیتی گو، گروه فولکس تنها دو هاچبک سه درب دیگر را تولید می‌کند. این دو خودرو نسل فعلی فولکس گلف و آئودی A3 هستند. البته انتظار می‌رود نسل‌های آینده این دو خودرو تنها به‌صورت 5 درب عرضه شوند.
در طی دو سال گذشته فولکس‌واگن همچنین فروش مدل‌های سه درب پولو و شیروکو را متوقف کرده درحالی‌که مدل بیتل نیز دیگر تولید نخواهد شد. به جرات می‌توان گفت این خودروساز در آینده‌ای نزدیک هم هیچ خودروی الکتریکی با فرم بدنه سه درب را نخواهد ساخت.
فروش خودروهای سه درب در تمامی کلاس‌ها به جز کلاس کوپه‌های اسپورت همواره با کاهش روبرو بوده است. برای مثال لندروور فروش مدل سه درب رنجروور اووک را متوقف کرده اما عجیب آنکه مدل اووک کانورتیبل هنوز هم عرضه می‌شود. اوایل سال جاری هم اوپل تصمیم گرفت تا آسترا GTC سه درب را عرضه نکند. خودروی پژو 208 سه درب هم به خاطره‌ها پیوسته است. نهایتاً اینکه مینی هم در سال 2016 تولید هاچبک پیس‌من را متوقف کرده بود.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *