پایان راه محصولات دیزلی فولکس‌واگن در استرالیا

فولکس‌واگن در ماه‌های آینده تمامی محصولات دیزلی خود در بازار استرالیا را بازنشسته خواهد کرد. گفته شده این حرکت ربطی به رسوایی دیزل گیت این برند ندارد.
موتورینگ گزارش داده که ژرمن‌ها تمامی خودروهای دیزلی خود را کنار خواهند گذاشت و گلف 2019 به‌روز شده در استرالیا فقط با پیشرانه‌های بنزینی توربو عرضه خواهد شد.
اوایل سال جاری فولکس‌واگن اقدام به حذف پاسات و جتای دیزلی کرد و آرتئون را نیز تنها با قوای محرکه بنزینی روانه بازار نمود. همچنین به زودی مدل‌های توربودیزل پاسات آل‌تراک و مدل دیزلی تیگوان 5 نفره نیز بازنشسته خواهند شد.
مدیر گروه فولکس‌واگن استرالیا می‌گوید تصمیم این شرکت برای حذف خودروهای دیزلی به عنوان بخشی از برنامه‌های فولکس در کاهش پیچیدگی آپشن های قوای محرکه مطرح است.
او می‌گوید:
یکی از مهم‌ترین موضوعات مورد بحث مدیران فولکس پیچیده بودن طیف قوای محرکه صرف‌نظر از قوانین آلایندگی جدید است. این پیچیدگی همواره یک مشکل بوده است.
او ادامه می‌دهد:
حتی اگر شما مشکلی با قوانین آلایندگی هم نداشته باشید باید به دنبال کاهش پیچیدگی قوای محرکه باشید. ما نسخه‌های گوناگون را حذف خواهیم کرد تا کمکی به این موضوع شده باشد. این موضوع با مطرح شدن قوانین WLTP سرعت گرفته است.
محصولات دیزلی فولکس‌واگن در سال‌های اخیر طرفداران زیادی در استرالیا نداشته است. در واقع در استرالیا تنها 22.2 درصد فروش این شرکت در سال 2017 را خودروهای دیزلی تشکیل داده‌اند.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *