پرفروش‌ترین اسباب‌بازی دنیا 50 ساله شد!

تاریخ: 30 اردیبهشت 1397

زمانی که از افراد درباره اولین خودرویی که رانده‌اند پرسیده شود اکثر آن‌ها به خودروهایی که در دوران دبیرستان رانده‌اند اشاره خواهند کرد. البته حقیقت این است که اکثر ماها اولین بار با هات ویلز حس راندن خودرو را تجربه کرده‌ایم.
اولین خودروهای هات ویلر 50 سال پیش و در نمایشگاه اسباب‌بازی نیویورک معرفی شدند و اولین مدل این کمپانی یعنی شورولت کاماروی سفارشی در 18 می 1968 عرضه شد. نهایتاً 15 خودروی دیگر شامل کوروت، کادیلاک الدورادو، پونتیاک فایربرد و فورد موستانگ نیز توسط این کمپانی به بازار آمدند.
این اسباب‌بازی‌ها با استقبال بسیار خوبی مواجه شدند و هات ویلز در طی 50 سال توانست بیش از 6 میلیارد خودروی اسباب‌بازی را به فروش برساند. تخمین زده می‌شود هم‌اکنون جمعیت دنیا حدود 7.6 میلیارد نفر است بنابراین اسباب‌بازی هات ویلر کافی برای اکثر افراد وجود دارد.
کمپانی ماتل در هر ثانیه حدود 17 هات ویلز تولید کرده و این میزان تولید در سال به حدود 519 میلیون می‌رسد. پیست تجاری و ثبت شده نارنجی این کمپانی نیز همچنان محبوب بوده زیرا هرساله 9656 کیلومتر از آن تولید می‌شود.
اگرچه در طی این 50 سال چیزهای زیادی تغییر کرده اما قیمت هات ویلزها این‌گونه نبوده است. این خودروها هنوز هم قیمتی یک‌دلاری داشته و کمپانی هر سال بیش از 130 طرح جدید را معرفی می‌کند. با توجه به سرعت معرفی مدل‌های جدید، جای تعجبی ندارد که هم‌اکنون حدود 20 هزار هات ویلز متفاوت وجود دارد. برخی از هات ویلزها کمیاب‌تر بوده و گران‌قیمت‌ترین هات ویلز فروخته شده تاکنون مدل بیچ بمب است که با قیمت 72 هزار دلار فروخته شد.
به منظور گرامیداشت پنجاهمین سالگرد تولید هات ویلز، مراسمی در 14 فروشگاه والمارت در سراسر آمریکا برگزار شده است. خودروی سفارشی هر نمایشگاه از بین بازدیدکنندگان انتخاب می‌شود تا در رویداد سما به نمایش گذاشته شود.

کمپانی همچون کلکسیون 50 سالگی هات ویلز را نیز عرضه کرده که شامل 5 کپی از کلکسیون اصلی معرفی شده در سال 1968 می‌باشد. ماتل همچنین به منظور معرفی نسخه 50 سالگی هات ویلز ادیشن کامارو با شرکت شورولت همکاری کرده است.

[دانلود ویدئو]

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *