پیکاپ آفرود و الکتریکی ریویان در راه است…

مطمئناً افراد زیادی با کمپانی ریویان اتوموتیو آشنا نیستند اما باید بدانید این شرکت تأسیسات ساخت اسبق میتسوبیشی در ایلینویز آمریکا را خریداری کرده است. امروز خبر دیگری از این شرکت منتشر شده و آن اینکه این شرکت برنامه‌هایی برای عرضه دو محصول الکتریکی جدید دارد.
ریویان می‌گوید در حال ساخت خودروهای الکتریکی ماجراجویی است که می‌تواند با یک بار شارژ شما را به کوه ببرد و بازگرداند. در ویدئوی منتشر شده شاهدیم که ریویان در سال 2020 دو خودروی لوکس شکل گرفته بر پایه پلتفرم چهار چرخ محرک مشترک را عرضه خواهد کرد.
یکی از این خودروها به فرم پیکاپی 5 نفره است درحالی‌که خودروی دیگر از نوع شاسی‌بلند 7 نفره خواهد بود. در آینده گزینه‌های جدیدی برای چگونگی رانندگی، مالکیت و حفظ خودروی مشتری نیز عرضه خواهد شد.
اگرچه تیزر منتشر شده اطلاعاتی را ارائه نمی‌کند اما اخیراً اخباری در رابطه با محصولات آینده ریویان منتشر شده است. گفته شده پیکاپ این شرکت A1T نام خواهد داشت درحالی‌که کراس اوور آن A1C نامیده خواهد شد. هر دو خودرو در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس رونمایی می‌شوند اما به نظر می‌رسد کراس اوور ریویان تا سال 2021 عرضه نخواهد شد.
اگرچه محصولات یاد شده هنوز رونمایی نشده‌اند اما این خودروساز قبلاً ادعاهای بزرگی مطرح نموده است. مدیرعامل ریویان می‌گوید A1T شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت 2.8 ثانیه‌ای خواهد داشت و خواهد توانست تا عمق 1 متر به داخل آب برود. همچنین ارتفاع این خودرو از سطح زمین 360 میلی‌متر خواهد بود. او همچنین گفته که پیکاپ یاد شده سفت‌تر از یک سوپرکار می‌باشد.
اطلاعات این خودروها هنوز نهایی نشده اما مدل پایه A1T ظاهراً قیمتی حدود 50 هزار دلار خواهد داشت و مجموعه باتری 80 کیلووات ساعتی آن محدوده حرکتی حدود 320 کیلومتری ارائه خواهد کرد. شتاب این نسخه کمتر از 5 ثانیه خواهد بود.
مدل پرچم‌دار A1T قیمتی در حدود 90 هزار دلار داشته و قوای محرکه آن قدرت 800 اسبی را ارائه خواهد کرد. ریویان همچنین ادعا می‌کند این خودرو محدوده حدود 725 کیلومتر خواهد داشت.
گفته شده ابعاد پیکاپ ریویان در حدود هوندا ریجلاین خواهد بود اما طراحی جذاب‌تری خواهد داشت.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *