ژاپن پذیرای نسخه سفارشی ب‌ام‌و M3/M4

این بار با اخبار خوب و بدی در خدمت شما هستیم! خبر خوب اینکه ب‌ام‌و نسخه‌های سفارشی جدیدی از سدان M3 و کوپه M4 را معرفی کرده است. خبر بد هم اینکه تنها 15 دستگاه از هرکدام ساخته خواهد شد و تمامی آن‌ها مخصوص بازار ژاپن هستند.
این خودرو که M Heat edition نام دارد از پکیج مسابقه‌ای بهره برده و دارای تمامی قطعات M پرفورمنس است.
این قطعات شامل اسپلیتر جلو، دیفیوزر عقب و پوشش آینه‌ها بوده که تمامی آن‌ها از فیبر کربن ساخته شده‌اند. داخل کابین این خودرو شاهد غربیلک فرمان پوشیده از آلکانترا، پارس تیونینگ‌های فولادی ضدزنگ و تریم فیبر کربنی بیشتر هستیم.
تمامی این‌ها دارای رنگ ویژه آبی Tanzanite بوده و البته نباید از رینگ‌های 20 اینچی مخصوص و نشان‌های خاص این مدل غافل شد.
ب‌ام‌و ژاپن برای هر دستگاه از M3 M Heat Edition بهای 120720 دلاری تعیین کرده و البته برای مدل کوپه M4 باید 122850 دلار پرداخت نمود. این قیمت واقعاً بالاست زیرا بهای نسخه‌های استاندارد در آمریکا از نصف این مبالغ آغاز می‌شود. البته باید گفت دولت ژاپن مالیات واردات زیادی برای خودروهای ساخت خارج مخصوصاً برای آن‌هایی که دارای پیشرانه‌های بزرگ هستند تعیین کرده است؛ و البته پیشرانه 6 سیلندر 3 لیتری توئین توربوی ب‌ام‌و قطعاً برای ژاپنی‌ها سنگین به نظر می‌رسد!
ب‌ام‌و همچنین گفته طرح‌های ویژه M اسپورت را که قبلاً به‌صورت سفارشی معرفی شده بودند را در مدل‌های بیشتری بکار خواهد گرفت. این طرح‌ها در سدان ها و استیشن‌های سری 3 عرضه خواهد شد و دارای رنگ بدنه نارنجی سفارشی، جلوپنجره مشکی، چراغ‌های تیره‌تر، رینگ‌های 19 اینچی و کابینی با چرم مشکی و دوخت‌های آبی و پارس تیونینگ‌های فولادی می‌باشد. بهای مدل پایه 318i از نقطه معقول 47 هزار دلار آغاز شده و به 60 هزار دلار در مدل جدید 330e iPerformance هیبریدی می‌رسد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *