کدام‌یک از محصولات فورد بازنشسته می‌شوند؟

تاریخ: 08 بهمن 1396

ما می‌دانیم فورد در حال برنامه‌ریزی برای خاتمه تولید برخی از محصولات خود است. علاوه بر این کاهش تعداد مدل‌ها، محصولاتی که ادامه حیات خواهند یافت نیز تریم های کمتری نسبت به قبل خواهند داشت. هنوز جزئیات مربوط به اینکه کدام خودروها دیگر تولید نخواهند شد منتشر نشده اما بنا به گفته اتوموتیونیوز اروپا، این خودروساز آمریکایی اواخر امسال به پاک‌سازی سبد محصولات خود خواهد پرداخت.
با آغاز ماه ژانویه خبری منتشر شد که در آن گفته شده بود فورد برنامه‌های خود برای به‌روزرسانی سدان میان‌سایز فیوژن را لغو کرده است. با فروش نزدیک به 210 هزار دستگاهی در سال پیش، فیوژن محبوب‌ترین خودروی سواری این شرکت بوده هرچند هنوز هم نسبت به فروش سال 2016 افت قابل‌توجه 21 درصدی را نشان می‌دهد. فوکوس نیز با فروش 158385 دستگاهی دومین خودروی پرفروش فورد بوده که آن‌هم افت 6.2 درصدی فروش را نشان می‌دهد.
جدای از محصول منحصربه‌فرد GT، خودرویی که کمترین فروش را داشته مدل C-Max بوده که بین کلاس‌های خودرویی سواری و کراس اوور سرگردان است. تنها 18390 دستگاه از این خودرو به فروش رفته و پس از آن نیز سدان فول سایز تاروس به فروش بیش از 33 هزار دستگاهی قرار دارد. از طرف دیگر باید لینکلن MKZ اشاره کنیم که فروش آن نسبت به سال 2016 افت 10 درصدی داشته و به 27387 دستگاه رسیده است. البته کانتیننتال در اولین سال حضور کامل خود در بازار فروش بیش از 12 هزار دستگاهی را تجربه کرده است.
البته بیشترین میزان افت فروش به مدل موستانگ مربوط می‌شود که به خانه 81866 نفر راه یافته و افت 22.7 درصدی را ثبت کرده است. برخی افراد این مورد را به خاطر انتظار ورود مدل 2018 فیس لیفت عنوان کرده‌اند. به همین دلیل است که فورد در آینده یک شاسی‌بلند الکتریکی را معرفی خواهد کرد و همچنین بجای فیستای پرفورمنس هم‌اکنون فورد اِج ST را می‌بینیم.
مدیرعامل فورد که به تازگی انجام‌وظیفه می‌کند استراتژی کاهش هزینه‌ها را دنبال می‌کند و می‌خواهد تمرکز کمپانی روی شاسی بلندها و پیکاپ ها باشد. با توجه به آمار فروش محصولات فورد شاید بتوان گفت تاروس با فورد خداحافظی خواهد کرد و شایعاتی هم درباره حذف فیستا از بازار آمریکا وجود دارد. همچنین می‌دانیم که C-Max نیز بازنشسته خواهد شد و امیدی هم به ادامه تولید لینکلن MKZ نیست. موستانگ به حیات خود ادامه خواهد داد اما تعداد مدل‌های سفارشی آن کاهش خواهد یافت.
الآن زمان خوبی برای طرفداری از محصولات فورد نیست!

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *