کدام خودروها وفادارترین مالکان را دارند؟!

متوسط بهای قرض یک خودروی جدید در آمریکا به رکورد 31455 دلار رسیده بنابراین اینکه برخی خریداران تصمیم می‌گیرند تا خودروی کنونی خود را کمی بیشتر نگه دارند جای تعجب زیادی ندارد.
بنا به نتایج جدیدترین مطالعه انجام شده توسط iSeeCars، خریداران خودروهای جدید به‌طور متوسط خودروهای خود را کمی کمتر از هفت و نیم سال نگه می‌دارند اما خریداران به برخی خودروها وفاداری بسیار بیشتری نشان می‌دهند.
بیشترین وفاداری خریداران به خودروی فورد اکسپدیشن ثبت شده که معمولاً به مدت 9 سال در گاراژ خریداران باقی می‌ماند. مدیرعامل iSeeCars می‌گوید شاسی بلندها و کراس اوورهای بزرگ همچون اکسپدیشن به عنوان خودروهایی خانوادگی عمل کرده و افراد آن‌ها را تا زمانی که نیاز داشته باشند نگه می‌دارند. این موضوع معقولانه به نظر می‌رسد زیرا زمانی که بچه‌های خانواده بزرگ شوند شاید والدین اقدام به خرید یک خودروی بزرگ‌تر کنند و بنابراین خودروی فعلی را یک دهه نگه دارند.
دومین خودروی لیست موردبحث شورولت کوروت است. مالکان کوروت نیز خودروی خود را 9 سال نگه می‌دارند اما دلایل بسیار متفاوتی برای این کار دارند. از آنجایی که کوروت یک خودروی اسپورت است بنابراین به عنوان خودروی دومی که معمولاً رانده نمی‌شود و اولویت فروش ندارد مطرح است.

سه مدل بعدی که بیشترین مدت در دست خریداران باقی می‌مانند به تویوتا تعلق دارند و سکویا به مدت 8.9 سال، 4 رانر به مدت 8.8 سال و آوالون 8.6 سال در گاراژ خریداران جا خوش می‌کنند. پس از این خودروها نیز مدل‌های فورد اکسپلورر (8.4 سال)، شورولت سابربن (8.4 سال)، هوندا آکورد (8.3 سال)، فورد تاروس (8.3 سال) و هوندا اودیسه (8.3 سال) با فاصله کمی حضور دارند. اگرچه اودیسه تنها مینی ون این لیست است اما مالکان به همان دلایل نگه داشتن شاسی بلندها و کراس اوورهای بزرگ با این مینی ون رفتار می‌کنند.

اگرچه هیچ پیکاپی در بین 10 خودروی اول لیست وجود ندارد اما اکثر مالکان آن‌ها را بین 7 تا 8 سال نگه می‌دارند. مالکان فورد F-150 معمولاً پس از 7.2 سال خودروی خود را عوض می‌کنند اما مالکان تویوتا تاکوما بیشتر با خودروی خود انس داشته و آن را به مدت 7.8 سال نگه می‌دارند.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *