کراس اوورهای لوتوس به جنگ ب‌ام‌و X4 و X6 می‌روند!

تاریخ: 20 مرداد 1397

اینکه لوتوس روی تولید کراس اووری جدید کار می‌کند یک راز نیست اما خبر جدیدی منتشر شده که در آن ادعا می‌شود این برند بریتانیایی تولید دومین کراس اوور خود را نیز در نظر گرفته است.
جزئیات این موضوع محدود است اما مجله خودرو گزارش داده لوتوس در حال برنامه‌ریزی تولید رقبایی برای ب‌ام‌و X4 و پورشه ماکان و همچنین ب‌ام‌و X6 و پورشه کاین می‌باشد. هنوز مشخص نیست کدام مدل زودتر عرضه خواهد شد اما یکی از این کراس اوورها در سال 2020 وارد بازار می‌شود. دومین مدل نیز تقریباً یک سال بعدتر مشاهده خواهد شد.
برنامه قبلی لوتوس کار با صنایع سنگین گلد استار در چین بود اما آن برنامه لغو شد و لوتوس نیز به تملک جیلی درآمد. این موضوع نقش مهمی در توسعه و ساخت کراس اوورهای جدید لوتوس داشته و مدیرعامل اسبق این برند گفته که محصولات یاد شده احتمالاً دارای قطعات مشترکی همچون پیشرانه، سیستم‌های رانندگی خودکار و… با محصولات ولوو خواهند بود.
علیرغم استفاده از قطعات مشترک، کراس اوورهای لوتوس بر پایه پلتفرم SPA ساخته نخواهند شد و مدیرعامل اسبق لوتوس گفته این خودروها اصلاً شبیه چیزی همچون ولوو XC90 نخواهند بود. این کراس اوورها استایل منحصربه‌فردی در ظاهر و کابین خواهند داشت.
هنوز حرفی درباره مشخصات فنی محصولات جدید لوتوس زده نشده اما گفته می‌شود این دو قدبلند بریتانیایی دارای پیشرانه 4 سیلندر گرفته شده از ولوو و سیستم هیبریدی خواهند بود. البته قدرت این قوای محرکه بیشتر در نظر گرفته می‌شود.

مدیرعامل لوتوس قول داده یکی از این کراس اوورها دارای کمترین ارتفاع در کلاس خود بوده و شاید پهن‌ترین خودروی کلاس نیز لقب بگیرد. او می‌گوید این خودروساز قطعاً سبک‌ترین کراس اوور سگمنت را عرضه خواهد کرد و بهترین عملکرد را در پیست خواهد داشت.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *