کسب بالاترین رتبه ایمنی توسط کیا سورنتو 2019

تاریخ: 29 اردیبهشت 1397

موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها IIHS بالاترین امتیاز خود یعنی +Top Safety Pick را به کیا سورنتو 2019 اعطا کرده است.
این بهترین امتیازی است که IIHS به خودروها می‌دهد بدین ترتیب سورنتو زمانی که به ترمز اضطراری خودکار و چراغ‌های LED مجهز باشد نمره خوب را برای هر 6 تست تصادف و تست چراغ‌های جلو دریافت می‌کند. جدیدترین جایزه دریافتی برای کیا هم‌اکنون باعث شده این خودروساز کره‌ای جزو پیشروهایی باشد که امتیاز +Top Safety Pick را دریافت کرده است.
علاوه بر کیا سورنتو 2019 خودروهای فورته سدان 2018، اپتیما 2018 و سول 2018 نیز توانسته‌اند همین امتیاز را دریافت کنند. کیا همچنین 4 خودروی دیگر را نیز تولید می‌کند که امتیاز Top Safety Pick را دریافت کرده‌اند. این خودروها عبارت‌اند از کادنزا 2018، سدونا 2018، سورنتو 2018 و اسپورتیج 2018
خودروها به منظور کسب بالاترین رتبه ایمنی +Top Safety Pick باید در هر 6 تست تصادف امتیاز خوب را دریافت نموده و همچنین در تست اورلپ کوچک سمت سرنشین امتیاز خوب یا پذیرفتنی را کسب کنند. همچنین خودرو باید در تست پیشگیری از برخورد امتیاز پیشرفته یا فوق‌العاده و برای تست چراغ‌های جلو نیز رتبه خوب را به دست آورد.

اما کسب امتیاز Top Safety Pick کمی متفاوت بوده و خودروها در 5 تست تصادف باید امتیاز خوب و در تست پیشگیری از برخورد امتیاز پیشرفته یا فوق‌العاده و برای تست چراغ‌های جلو نیز امتیاز خوب یا پذیرفتنی را دریافت نمایند.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *