کونیگ زگ آگرا RS به سرعت 483 کیلومتر در ساعت حمله می‌کند؟!

ماه نوامبر سال 2017 کونیگ زگ آگرا RS با سرعت متوسط 444.6 کیلومتر در ساعت توانست رکورد سریع‌ترین خودروی تولیدی جاده‌ای جهان را ارتقا بخشد. این خودرو همچنین توانست رکورد بالاترین سرعت در جاده‌ای عمومی را با سرعت 457.49 کیلومتر در ساعت به خود اختصاص دهد. خب این رکوردها واقعاً دیوانه‌وار هستند اما آیا آگرا RS می‌تواند به سرعتی همچون 483 کیلومتر در ساعت دست یابد؟
تفکر اکثر افراد این است که بزرگ‌ترین مشکل در دست‌یابی به چنین رکوردی به لاستیک‌ها مربوط می‌شود؛ اما زمانی که آگرا RS به سرعت 457.49 کیلومتر در ساعت دست یافت لاستیک‌های میشلین پایلوت اسپورت کاپ 2 به‌صورت استاندارد در خودرو وجود داشتند. هیچ ترکیب منحصربه‌فرد یا مواد مسابقه‌ای در این لاستیک‌ها بکار نرفته است. بله این لاستیک‌ها برای خیابان طراحی شده‌اند.
در نمایشگاه خودروی دیترویت 2018، کریستین ون کونیگ زگ و مدیر تولید میشلین آقای اریک اشمدینگ درباره ویژگی‌های لاستیک‌های آگرا RS به بحث و گفت‌وگو پرداختند. مدیر میشلین اذعان کرد:
هرگز قصد نداشتیم با این لاستیک‌ها به سرعت بالای 450 کیلومتر در ساعت برسیم اما می‌دانستیم که توانایی‌های آن‌ها بسیار بالاتر است.
بزرگ‌ترین ریسک درباره این لاستیک‌ها به تولید گرما و فعالیت‌های گرمایی مربوط می‌شود. گرمای بیشتر با چرخش طولانی‌تر لاستیک در سرعت‌های بالا به وجود می‌آید. اگر آگرا RS سریعاً بتواند به سرعت 483 کیلومتر در ساعت دست یابد شکستن این رکورد هم یک مشکل نخواهد بود.
اشمدینگ می‌گوید:
اگر خودرو بتواند در زمان کمی به چنین سرعتی دست یابد مشکلی نخواهد بود اما اگر رسیدن از سرعت 450 به 480 کیلومتر در ساعت مثلاً 5 دقیقه طول بکشد آن وقت مشکل خواهیم داشت.
خب با این تفاسیر آیا کونیگ زگ سرعت 483 کیلومتر در ساعت را امتحان خواهد کرد؟

کونیگ زگ می‌گوید:
اگر فردی بخواهد این رکورد را بزند قطعاً خواهد توانست. ما برای خودروی خود نیازمند دور پیشرانه بالاتر و نسبت دنده طولانی‌تر هستیم اما هم‌اکنون هم می‌توانیم به سرعت 483 کیلومتر در ساعت دست یابیم. این سرعت ترسناک بوده و بسیار خطرناک است زیرا موارد غیرقابل‌کنترل زیادی مثل حیوانات، دست‌اندازها، باد و… وجود دارند. این کار شدنی است اما هدف ما نیست.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *