کپی چینی لامبورگینی اوروس!

لامبورگینی اوروس را دوست دارید اما نمی‌توانید آن را بخرید؟ خب اگر در چین زندگی کنید خبرهای خوبی در انتظار شماست!
یک کمپانی چینی با نام هوانسو اتو (هوانسو در زبان محلی به معنی سرعت جادویی است) که تحت تملک بایک می‌باشد آماده عرضه مدل کپی شده سوپر شاسی‌بلند ایتالیایی می‌شود. این خودرو که هنوز نام‌گذاری نشده پیش از این در رندرهای گوناگونی به تصویر کشیده شده و اوایل ماه آینده معرفی خواهد شد.
از نقطه نظر بصری، این کپی چینی در نمای جلو کمی تفاوت با اوروس داشته و نمای عقب نیز به نوعی ما را به یاد ب ام و X6 می‌اندازد. همچنین به نظر می‌رسد طراحی رینگ‌ها نیز از لامبورگینی اوروس الهام گرفته است.
رسانه‌های چینی گزارش داده‌اند شاسی‌بلند هوانسو اتو قیمتی بین 100 تا 150 هزار یوان خواهد داشت که معادل 15583 تا 23375 دلار آمریکا می‌باشد بنابراین از نظر قیمتی می‌توان آن را با فورد اکو اسپورت 2018 در بازار آمریکا مقایسه کرد.
این کپی چینی برخلاف لامبورگینی اوروس به‌صورت 5 و 7 نفره عرضه خواهد شد و از پیشرانه 1.5 لیتری توربو با خروجی حدود 150 اسب بخار استفاده خواهد کرد.
شاید کمی عجیب به نظر برسد اما این اولین کپی از لامبورگینی اوروس نیست. زوتی اولین خودروساز چینی بود که از اوروس کپی کرد و البته بیشتر به خاطر کپی بی‌شرمانه از پورشه ماکان شناخته می‌شود.

البته به نظر می‌رسد کپی اوروس که توسط زوتی طراحی شده هنوز در مرحله مفهومی بوده اما اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود بازار چین حداقل دو کپی متفاوت از لامبورگینی اوروس را پذیرا خواهد شد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *