گزینه‌های آتی پیش روی نسل جدید ولوو V40

از آنجایی که ولوو هم‌اکنون طیف کاملی از شاسی بلندهای جدید و مدل‌های S90 و V90 را دارد پس بنابراین زمان به‌روزرسانی محصولات کوچک‌تر این برند فرا رسیده است. کارهای تست نسل جدید S60 و V60 قبلاً آغاز شده و مدیران ولوو می‌دانند که از V40 جدید چه می‌خواهند.
پلتفرم این خودرو با معماری CMA شاسی‌بلند جدید XC40 مشترک خواهد بود و همچنین فاصله بین محوری هر دو خودرو یکسان خواهند بود. در حقیقت ولوو قادر خواهد بود تا از قطعات مشترک زیادی در هر دو خودرو از جمله قوای محرکه و سیستم‌های اطلاعات سرگرمی سود ببرد.
V40 در زمان عرضه با پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری توربو ارائه خواهد شد. یک نسخه پلاگین هیبریدی نیز در دسترس خواهد بود. اروپایی‌ها می‌توانند نسخه دیزلی این خودرو را نیز خریداری کنند. بعدها نسخه کاملاً الکتریکی V40 جدید نیز تولید خواهد شد.
هنریک گرین مدیر تحقیقات و توسعه ولوو می‌گوید:
ما عموماً برای هر خودروی الکتریکی حداقل دو باتری با ظرفیت‌های متفاوت ارائه خواهیم کرد. نسخه پایه ارزان‌تر خواهد بود اما محدوده حرکتی کمی محدود شده خواهد داشت و سپس باتری بزرگ‌تر با بهای بیشتر و البته محدوده حرکتی و قدرت بهتر عرضه خواهد شد.
ولوو در سال 2019 یک خودروی کاملاً الکتریکی را بر پایه پلتفرم CMA و در چین تولید خواهد کرد. این خودرو دارای باتری 100 کیلووات ساعتی با محدوده حرکتی حدود 400 کیلومتر خواهد بود.
ولوو XC40 شاخصه‌های طراحی برگرفته از کانسپت 40.1 داشته و انتظار می‌رود v40 نیز شبیه مدل 40.2 باشد اما بجای صندوق‌دار بود فرم هاچبک به خود بگیرد. هر یک از این خودروها دارای احساس متفاوتی در پشت فرمان خواهند بود. مدیر ولوو می‌گوید:
XC40 برای محیط شهری بوده و راحتی و دید بالایی در شهرها و ترافیک‌ها خواهد داشت؛ اما ما مجبور نیستیم همین روش را با دیگر مدل‌های سری 40 در آینده همراه سازیم.
Volvo 40.2 Conceptولوو تلاش دارد مدل‌های سری 40 طراحی ساختار شکنانه تری داشته باشند. این برند سوئدی در تلاش است طراحی محصولات کوچک‌تر خود با مدل‌های بزرگ‌تر تفاوت داشته باشد.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *