یورش پلیس به مقر ب‌ام‌و در کره جنوبی

تاریخ: 10 شهریور 1397

پس از حاشیه‌های فراوان مربوط به آتش‌سوزی محصولات BMW در کشور کره جنوبی، پلیس این کشور برای بررسی بیشتر این ماجرا به دفاتر و مقر باواریایی ها یورش برد.
بنا به گزارش پارس تیونینگ و به نقل از خبرگزاری یونهاپ، 30 بازرس پلیس شهر سئول به دفاتر این خودروساز در کره جنوبی یورش بردند تا درباره احتمال مطلع بودن مقامات این خودروساز از آتش‌سوزی خودروهای ب‌ام‌و اطلاعاتی کسب کنند. ظاهراً این بازرسی ناگهانی پس از ثبت شکایتی درباره وقوع جرمی محرز انجام شده است.
وزارت حمل‌ونقل کره جنوبی نیز در حال بررسی این قضیه بوده و گفته می‌شود دولت این کشور در نظر دارند تردد حدود 20 هزار خودرویی را که شامل فراخوان ب‌ام‌و شده‌اند اما هنوز بررسی‌های ایمنی روی آن‌ها انجام نشده را ممنوع کند. فراخوان یاد شده اوایل سال جاری اعلام شده و شامل 106 هزار دستگاه محصول ب‌ام‌و در کره جنوبی می‌باشد. این فراخوان شامل 42 مدل مختلف از محصولات خودروساز مشهور باواریا بوده و در آن سیستم گردش گازهای خروجی اگزوز که ظاهر معیوب است تعویض خواهد شد. گستره‌ی این فراخوان به اروپا نیز کشیده شده و در آنجا نیز 324 هزار دستگاه خودروی دیزلی به نمایندگی‌ها فراخوان شده‌اند.
کمتر از یک سال پیش حدود 1.4 میلیون دستگاه از خودروهای ب‌ام‌و به دلیل ریسک آتش‌سوزی در آمریکا فراخوان شده بودند. این فراخوان به خاطر مشکل دیگری بود و در آن سیستم برق کولر می‌توانست بیش از حد داغ شود و ریسک آتش‌سوزی وجود داشته باشد.
مدیرعامل ب‌ام‌و کره جنوبی آقای کیم هیو جون قبلاً به خاطر مشکل آتش‌سوزی محصولات ب‌ام‌و عذرخواهی کرده بود اما خب ظاهراً این اقدام کافی نبوده است. یونهاپ در خبری جداگانه می‌گوید 1226 نفر از مالکان محصولات ب‌ام‌و از این شرکت شکایت کرده و هریک خواستار غرامت 13450 دلاری شده‌اند.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *