11 خودروی کانورتیبل با سریع‌ترین زمان باز شدن سقف

فصل تابستان در راه است و زمان مناسب برای نشستن پشت فرمان یک خودروی روباز و لذت بردن از پیچیدن باد در موها فرا رسیده است. خودروهایی همچون مزدا MX-5 میاتا دارای مکانیسم دستی باز و بسته شدن سقف بوده و بنابراین میزان سرعت این کار به خود راننده بستگی دارد اما برخی مالکان ترجیح می‌دهند با فشار یک دکمه سقف را باز یا بسته بکنند. در لیست پیش رو شما را با خودروهایی آشنا می‌کنیم که سریع‌ترین زمان باز شدن سقف را دارند.

یازدهم (مشترک): ب ام و i8 رودستر

15 ثانیهپس از سال‌ها شک و تردید و انتشار اخبار مبهم سرانجام ب ام و نسخه رودستر i8 را معرفی کرد. این خودرو دارای سقف سخت تاشدنی ای است که در 15 ثانیه راننده را به هوای آزاد می‌رساند.

یازدهم (مشترک): آئودی A5 کابریولت

15 ثانیهآئودی A5 کابریولت لذت رانندگی در هوای آزاد با یک خودروی لوکس را برای 4 نفر مهیا می‌کند. سقف نرم این خودرو در 15 ثانیه جمع می‌شود و البته در 18 ثانیه هم به جای خود بازمی‌گردد.

نهم (مشترک): فراری پورتوفینو

14 ثانیهدو خودروی حاضر در این لیست با زمان 14 ثانیه‌ای باز شدن سقف توانسته‌اند به‌طور مشترک به رتبه نهم دست پیدا کنند.
فراری پورتوفینو دارای سقف سخت و تاشونده ای است که در زمان بسته بودن سقف خودرو را شبیه کوپه‌های جذاب می‌کند اما سریعاً می‌توانید آن را باز کرده و از صدای پیشرانه و باد لذت ببرید.

نهم (مشترک): استون مارتین DB11 ولانت

14 ثانیهاین خودرو اخیراً وارد کلاس لوکس‌های روباز شده و مکانیسم باز شدن سقف سریعی دارد. البته بسته شدن سقف هم 16 ثانیه زمان نیاز دارد. سقف این خودرو با رنگ‌های قرمز، مشکی، نقره و یا خاکستری در دسترس بوده و البته بخش داخلی آن نیز از جنس آلکانترا می‌باشد.

هفتم (مشترک): پورشه 911 کابریولت

13 ثانیهرتبه هفتم این لیست نیز به‌طور مشترک به دو خودرو تعلق گرفته است. هر دو خودرو به 13 ثانیه زمان برای باز شدن نیاز دارند.
سقف نسل فعلی پورشه 911 کابریولت در 13 ثانیه باز می‌شود و بسیار مشتاقیم ببینیم نسل بعدی این خودرو از این نظر چه عملکردی خواهد داشت.

هفتم (مشترک): مزدا MX-5 RF

13 ثانیهاگرچه زمان 13 ثانیه‌ای باز شدن سقف باعث شده این خودرو در میانه‌های لیست جای بگیرد اما این عملکرد هنوز هم احساس‌برانگیز است زیرا سریع‌ترین زمان باز شدن سقف سخت خودروهای این لیست لقب می‌گیرد که برای یک خودروی نسبتاً ارزان‌قیمت کاملاً خوب است.

پنجم: جگوار اف تایپ کانورتیبل

12 ثانیهاف تایپ کانورتیبل که به دو صورت سقف سخت و روباز در دسترس است از مکانیسمی سود می‌برد که در عرض 12 ثانیه باعث باز شدن سقف شده و البته این کار را می‌توان تا سرعت 48 کیلومتر در ساعت نیز انجام داد.

چهارم: آئودی TT رودستر

10 ثانیهنسل فعلی آئودی TT در شرف بازنشستگی بوده و شاید جایگزینی برای نسخه کانورتیبل آن در کار نباشد. هرچند نسخه رودستر فعلی یکی از سریع‌ترین مکانیسم‌های باز شدن سقف را داشته و تنها در عرض 10 ثانیه شما را به هوای آزاد می‌رساند.

سوم: فولکس‌واگن بیتل کانورتیبل

9.5 ثانیهبیتل کانورتیبل در بازار خودروهای روباز غوغا به پا نکرد اما هنوز هم یکی از سریع‌ترین سقف‌های برقی کلاس را دارد.
این سقف تنها در عرض 9.5 ثانیه باز شده و البته بسته شدن آن نیز 11 ثانیه زمان نیاز دارد.

دوم: پورشه 718 باکستر

9 ثانیهپورشه 718 باکستر در خط مستقیم یک خودروی سریع و اسپورت است و البته از سقف سریعی نیز سود می‌برد. تنها 9 ثانیه زمان برای باز یا بسته شدن این سقف نیاز خواهید داشت.

اول: فورد موستانگ کانورتیبل

7 ثانیهفورد موستانگ کانورتیبل 2018 سریع‌ترین مکانیسم باز شدن سقف را در بازار داشته و برای این کار تنها 7 ثانیه زمان نیاز است. برای بسته شدن سقف نیز باید 9 ثانیه صبر کنید.

توسط :
دیدگاه :
درباره نویسنده

Leave a Reply

*

captcha *